Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Baba Vanga odešla před 24 lety: Co čeká Evropu v roce 2020? Nic hezkého

Baba Vanga.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
výročí
Od smrti jedné z nejznámějších věštkyní světa Baby Vangy uplynulo už dvacet čtyři let. Mnoho jejích proroctví, která za svůj život vyřkla, se již splnilo. Jelikož viděla tato bulharská senzibilka do daleké budoucnosti, předpověděla například i události, které se mají stát po roce 2020. Co se již splnilo a co svět ještě čeká?

Věštkyně Baba Vanga, vlastním jménem Vangelija Pandeva Dimitrova-Gušterova platila značnou část jejího života a dodnes platí za morální autoritu. Proroctví, která tato nevidomá věštkyně za svého života vyřkla, se z velké části naplnila, což jí ve své době přineslo respekt i od tehdy nejvyšších představitelů socialismu.

Slepá viděla víc než ostatní

Lidová léčitelka se narodila v roce 1911 v Makedonii. O nabytí jejích věšteckých schopností koluje řada mýtů. Jedním z nich je například to, že Vangelija oslepla ve svých dvanácti letech při silné bouřce. Kvůli tomu, že přišla o zrak se jí mezi očima vytvořilo tzv. třetí oko, díky kterému byla schopna vidět do budoucna a předvídat různé situace.

Ačkoliv v době, kdy Baba Vanga různé scénáře předpověděla, příliš velkou důvěru nebudila, v budoucnu se ukázalo, že její proroctví dosahovala vysoké statistické úspěšnosti.

Hrozivá proroctví

Věštkyně údajně předpověděla například smrt bulharského krále Borise III., rozpad Sovětského svazu i Československa, jadernou katastrofu v Černobylu, smrt princezny Diany, potopení ruské ponorky Kursk, ničivé tsunami, teroristické útoky 11. září a mnoho dalších zásadních událostí, které navždy změnily svět.

Některé děsivé hrozby, které Baba Vanga svým třetím okem viděla, nás ještě mají čekat. Zrovna na tento rok 2020 připadaly podle jasnovidky různé katastrofy. Mezi šokující proroctví pro letošek patří smrt dvou lídrů nejmocnějších zemí světa. Spekuluje se, že v ohrožení života by měli být americký prezident Donald Trump a ruský protějšek Vladimir Putin

Ekonomické a klimatické potíže

Dobré vyhlídky nemá podle vědmy ani Evropa - tu mají zničit islámští teroristé chemickými zbraněmi. O moc lépe na tom nemá být Asie, kterou má srovnat se zemí velká voda, doslova má být zatopena. "Velká voda pokryje pobřeží a lidé zmizí pod vodou," zní v jejím proroctví, které nápadně připomíná ničivé tsunami.

Známou predikcí Baby Vangy je i ekonomická krize v Evropě či klimatická katastrofa. Tady opravdu nebyla daleko od pravdy. Odchod Velké Británie z Evropské unie, pandemie koronaviru i klimatické změny, na které již dlouho ekologové upozorňují, nevěstí pro Evropu i celý svět, nic dobrého.

Pochybnosti o pravdivosti

Když se na proroctví Baby Vangy podíváme optikou statistiky, její věštby jsou úspěšné údajně z 85 procent. O pravdivosti jejich věšteb se vede řada diskuzí. Podle šetření amerického deníku Washington Post jsou jí připisována proroctví, která vůbec nevyslovila. Některé údajně pochází z ruských médií. Podle výpovědí jejích sousedů prý útoky na Dvojčata, ani potopení ponorky Kursk Baba Vanga niky nepředpověděla. Uvidíme v budoucnu, jestli se některé další z jejích hrozeb vyplní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy