Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Až 80 procent uprchlíků jsou muži ve věku od 16 do 35 let. Někteří bojovali za Islámský stát

Mezi uprchlíky převládají muži.
Zdroj: Profimedia.cz
Ředitel německé kontrarozvědky Hans-Georg Maaßen uvedl, že do Evropy se dostali lidé, kteří mají zkušenosti s válkou. Někteří prý bojovali dokonce po boku džihádistů z IS.

Do Evropy se dostali lidé, kteří hlásají otevřený a radikální džihád. Někteří prý bojovali po boku Islámského státu. Agentuře APA to sdělil ředitel Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen.

Podle jeho slov žije v Německu až 7900 radikálů, kteří hlásají nenávist. O Německo a středoevropský region se prý stále zajímají teroristé, kteří jsou schopní koordinovaně zaútočit, jako se to stalo v Paříži.

„Islámský stát je nebezpečnější než Al-Káida, neboť máme co do činění s profíky připravenými k boji, kteří umějí zacházet se samopaly a podobně jako v Paříži mohou zaútočit na několika místech najednou,“ cituje Maaßena web novinky.cz.

Maaßen si nemyslí, že by islamisté využívali migrační toky k přesunu svých bojovníků nějak masově, ale může se to stát.

Větší problém nastane, pokud začnou verbíři IS oslovovat emigranty. Prý jsou to většinou muži ve věku 16 až 35 let. Mají zkušenosti z bojů a prošli výcvikem, upozornil Hans-Georg Maaßen.

Mohlo by vás zajímat

Další články