Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Avril Lavigne porazila lymeskou boreliózu, má nového kluka a přijede do Česka

Zdroj: profimedia.cz
VELKÝ NÁVRAT
To, že o kanadské punk rockové zpěvačce Avril Lavigne nebylo posledních pět let téměř vůbec slyšet, má svůj důvod. Potýkala se s vážným onemocněním zvaným lymeská borelióza. To ji paralyzovalo natolik, že prakticky dva roky v kuse strávila na lůžku. Čím vším si zpěvačka prošla a jaký měla nemoc průběh?

Všechno to začalo v roce 2014. Zpěvačka Avril Lavigne měla čerstvě po svatbě s frontmanem kapely Nickelback Chadem Kroegerem a její turné k páté studiové desce bylo v plném proudu. Ona se ale necítila vůbec dobře.

Proto navštívila hned několik doktorů a každému z nich sdělila, jak se cítí: "Celé tělo mám bolavé, unavené a kolikrát nemám energii ani vstát z postele." Všichni do jednoho došli ke stejnému závěru: je dehydratovaná a unavená kvůli pracovnímu vytížení.

Pomohla až kamarádka a matka Gigi Hadid

Její stav se nakonec zhoršil natolik, že když turné skončilo, nebyla už ani schopná se sama najíst. Kamarádka a bývalá modelka Yolanda Hadid měla zkušenosti s podobnými symptomy, a tak jí doporučila jednoho ze svých lékařských specialistů. Zpěvačka ho navštívila a poprvé si vyslechla jinou diagnózu než do té doby: lymeská borelióza.

Myslela jsem, že umírám

Okamžitě zpěvačce nasadili několik druhů antibiotik spolu s antimalariky, ale léčba byla zdlouhavá a Avril absolutně nebyla schopna fungovat. Musela se k ní dokonce nastěhovat její matka, aby se o ni starala, když manžel Chad koncertoval.

"Byly momenty, kdy jsem měla pocit, že nemůžu dýchat. Jindy jsem zase sotva mluvila. Opravdu jsem si myslela, že umírám. Natolik mě to paralyzovalo a oslabilo, že jsem se třeba týden nesprchovala. Nemohla jsem občas ani stát na vlastních nohou. Cítila jsem, jak ze mě nemoc vysává veškerý život," prozradila zpěvačka. Text k její první skladbě "Head Above Water", po kterém pojmenovala i nové album, vznikl právě v jedné z nejtěžších fázích nemoci.

Exmanžel je její nejlepší kamarád

V druhé polovině roku 2015 to už konečně vypadalo, že se její životní karta obrátila. Její zdravotní stav se zlepšil, začala veřejně vystupovat v médiích a mluvila víc i o své nemoci. V září ale přišla další rána, a to v podobě oznámení, že se rozvádí se svým partnerem Chadem. Téma jejich ne/fungujícího manželství se objevuje i v několika jejích nových písních. Bývalí partneři však mají mezi sebou velmi přátelský vztah a spolupracují nadále i pracovně. Avril dokonce několikrát veřejně řekla, že Chad je stále její nejlepší přítel.

Koncert Avril Lavigne v Praze

Po všech těch náročných životních peripetiích to ale konečně vypadá, že rok 2020 bude jejím šťastným rokem. Cítí se zcela zdravá, nahrála novou desku, která vyšla 15. února a na výroční Grammy party dorazila v doprovodu Petea Jonase, zpěváka indie rockové kapely Jagwar Twin, která předskakovala Avril při americké části jejího turné.

Pokud jste patřili, nebo stále patříte mezi fanoušky Avril Lavigne, zbystřete. Zpěvačka v rámci evropského turné navštíví po 12 letech i Prahu a v multifunkční Tipsport areně proběhne 23. března 2020 její koncert.

Související články

Další články