Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Autosalon Ženeva 2018: Škoda jede. Podívejte se na studie Vision X

Podívejte se na studie Vision X.
Domácí automobilka v Ženevě představí hned několik modelů, ale výkladní skříní stánku i budoucnosti Škody Auto bude hlavně studie Vision X, která je předzvěstí sériového kompaktního crossoveru na bázi Fabie.

Už první náčrtky chystaného konceptu, jež je předobrazem Fabie SUV (jméno zatím automobilka neprozradila) byly vyvedeny v křiklavě zelené, až trochu jedovaté barvě, která je odrazem odstínu přítomného v samotném logu značky. A stejně se zelená i koncept Vision X, designový kousek s českým křišťálem v předních svítilnách, zase o krok dál dotaženými liniemi (nechybí boční tornádo linie, céčkové “hokejky” v zadních svítilnách a oddělené světlomety vpředu, jak jsme je mohli vidět u modelů Kodiaq a Karoq). Vision X je na první pohled škodovka, ale svým kukučem přitahuje pozornost z velké dálky. Hezkým zevnějškem to ale teprve začíná.

To nejdůležitější totiž najdeme uvnitř. Interiéry konceptů musí brát člověk s velkou rezervou, zvlášť když se v nich nachází minimalistické palubní přístroje, leštěné materiály nebo skateboardy s elektrickým pohonem. Ty jsme našli v kufru s objemem 380 litrů. To je solidní hodnota na crossover, který vychází z Fabie a má na délku 4,25 metru.

Kromě skateboardu je tu sada chráničů integrovaná do zádě předních sedadel, ale dokonce i dron. Škoda sází na sportovní aktivity, to aby to označení SUV nebylo jen tak na okrasu. A když mluvíme o SUV, každý se hned zeptá, jestli bude v nabídce čtyřkolka. Ano, pohánět můžete všechna kola, nebo jen přední či zadní nápravu. Že to nedává smysl? Tahle futuristická škodovka má v rukávu hodně trumfů… CELÝ ČLÁNEK A FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE.

Související články

Další články