Už první náčrtky chystaného konceptu, jež je předobrazem Fabie SUV (jméno zatím automobilka neprozradila) byly vyvedeny v křiklavě zelené, až trochu jedovaté barvě, která je odrazem odstínu přítomného v samotném logu značky. A stejně se zelená i koncept Vision X, designový kousek s českým křišťálem v předních svítilnách, zase o krok dál dotaženými liniemi (nechybí boční tornádo linie, céčkové “hokejky” v zadních svítilnách a oddělené světlomety vpředu, jak jsme je mohli vidět u modelů Kodiaq a Karoq). Vision X je na první pohled škodovka, ale svým kukučem přitahuje pozornost z velké dálky. Hezkým zevnějškem to ale teprve začíná.

To nejdůležitější totiž najdeme uvnitř. Interiéry konceptů musí brát člověk s velkou rezervou, zvlášť když se v nich nachází minimalistické palubní přístroje, leštěné materiály nebo skateboardy s elektrickým pohonem. Ty jsme našli v kufru s objemem 380 litrů. To je solidní hodnota na crossover, který vychází z Fabie a má na délku 4,25 metru.

Kromě skateboardu je tu sada chráničů integrovaná do zádě předních sedadel, ale dokonce i dron. Škoda sází na sportovní aktivity, to aby to označení SUV nebylo jen tak na okrasu. A když mluvíme o SUV, každý se hned zeptá, jestli bude v nabídce čtyřkolka. Ano, pohánět můžete všechna kola, nebo jen přední či zadní nápravu. Že to nedává smysl? Tahle futuristická škodovka má v rukávu hodně trumfů… CELÝ ČLÁNEK A FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE.