Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Autorka Harryho Pottera vydala v tajnosti knihu pod pseudonymem a vydavatelé ji nechtěli! Kdopak si teď asi pořádně trhá vlasy?

Kniha od slavné autorky podepsaná neexistujícím mužem.

Autorka série knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová má nejen díky nim, ale i díky filmovým zpracováním peněz, že neví, co s nimi, takže dělá i různé experimenty. Například pod tajným mužským pseudonymem napsala jeden detektivní román a pak ho zkoušela nabízet knižním vydavatelům, kdo se chytí. A spousta lidí její knihu odmítla, jelikož neměli nejmenší tušení, že jde o tiskopis právě J. K. Rowlingové!

K odmítnutí této slovutné autorky se poprvé přiznala editorka vydavatelství Orion Publishing Kate Mills, která na Twitter napsala: „Tak jsem odmítla JK Rowlingovou. Přizná se k tomu ještě někdo?“ Autorka příběhů o slavném kouzelníkovi totiž detektivní příběh A Cuckoo's Calling vydala pod mužským pseudonymem Robert Galbraith a nechtěla, aby kdokoli věděl, že je to skutečně ona. Teď ale, když se to rozkřiklo, bude kniha pomalu trhat prodejní rekordy.

Například na největším prodejním webu Amazonu byla A Cuckoo's Calling na 4709. místě v prodejnosti. Po zveřejnění zprávy o autorství ihned vystřelila na první místo.

„Doufala jsem, že se to udrží v tajnosti o něco déle, protože vystupovat jako Robert Galbraith bylo velmi osvobozující,“ řekla k tomu J. K. Rowlingová. „Bylo úžasné publikovat knihu bez nějakého očekávání.“

A jak se to všechno prozradilo? Literární znalci si všimli, že ten podivný autor detektivky říkající si Robert Galbraith měl stejného agenta jako J. K. Rowlingová a k vydání došlo u vydavatele Sphere, což je stejná společnost, která vydala i první knihu Rowlingové pro dospělé, The Casual Vacancy. Čtenáři si také všimli, jak je mužský autor schopný detailně popsat dámské oblečení, což není moc obvyklé jaksi z logiky věci.

Kniha vypráví příběh válečného veterána Cormorana Strika, ze kterého se stává soukromé očko a vyšetřuje smrt modelky. Kniha měla velice pozitivní recenze, ale lidé si ji stejně nekupovali.

Tedy až doteď.

Autorka už pracuje na pokračování. „Robert bude pokračovat v psaní této série,“ říká J. K. Rowlingová s úsměvem.

Mohlo by vás zajímat

Další články