Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Autoři Policie v akci patří na doživotí do blázince! Frky, které z fiktivních strážců zákona padají, nepochopíte!

Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Další fotografie
Když televize Prima loni začala vysílat nový formát Policie v akci, slibovala reálné případy a přiblížení skutečné práce ochránců zákona. Jenže celý seriál je plný nesmyslů a ty, kteří vymýšlejí scénáře, by měli navždy zavřít na samotku!

A čeho že se vůbec autoři podivného pořadu dopouštějí? V každém díle by se dalo najít až několik desítek nesmyslů, které by se v reálu nikdy stát nemohly Třeba se fakt neděje, aby se při každém výjezdu oběti trestných činů takhle štěkaly s pachateli. Nesmysl!

Pojďme se ale podívat na další konkrétní případy. A že jich je!

Prošetřování hlasité muziky přes den

Hlídka vyjela k jednomu domu kvůli stížnosti na hlasitou hudbu. Mladík si tam pouštěl v autě muziku a hodně to ohulil. Přes den si ale můžete uspořádat klidně koncert a každému je do toho houby. Herci v rolích policistů sice správně tvrdili, že ho za to nemohou nějak popotahovat, ale jejich nesmyslné výčitky („Rušíte ostatní, máte nahlas puštěnou hudbu. Fakt sem kvůli tomu nechceme jet znovu. Ztište to!“) opravdu nikoho nezajímají a každý by se jim vysmál. Malé děti? Lidé spící po noční? Na ty zákon fakt nepamatuje. Smolíček.

Jednání se svědky

Důchodkyně zavolá cajty kvůli strachu o zdraví jiné seniorky. Tu jdou policisté hledat, oznamovatelky se předtím jen zeptají na to, v jakém panelákovém vchodě bydlí, ale na jméno už ne. To je dost na palici. Chápu, že v rámci vykonstruované situace si asi těžko mají čas zapisovat její nacionále, ale aspoň mozek by mohli používat.

Hodní pachatelé

Všichni ti falešní zločinci ze seriálu se vždy nacházejí maximálně tak do padesáti metrů od místa trestného činu. Kdyby to bylo tak i v reálu, Policie České republiky má stoprocentní úspěšnost v objasňování zločinů.

Nebezpečný zásah bez přivolání posil

Prima nám často naznačuje, že obyčejní hlídkaři z linky 158 chodí do akce společně se zásahovkou. Legrační představa. Tentokrát nás zaujal ale případ, kdy mělo dojít k přepadení domu dvěma pachateli. Neohrožení ochránci pořádku do domu vnikli s pistolemi v ruce, a přestože měli info o dvou útočnících, žádnou další hlídku nevolali. Nakonec se situace vyostřila, na místě byli vazouni, jeden z nich i ozbrojený a ohrožující majitele domu. Ve skutečnosti by byli praví policisté dávno skrytí za nejbližším keřem a čekali by na zásahovku.

Nebudeš mluvit, nebudeš se dívat

Jeden z herců hrajících si na příslušníka si dobírá zatčeného muže. Když se ten ohradí, okamžitě mu zakáže hovořit. A ještě má připomínky k tomu, jakým směrem se dívá. Prý nemůže. Marně přemýšlím, z jakého paragrafu zákona o policii tahle pravomoc policistům náleží. A čeho by se případně pachatel dopustil, kdyby výzvu neuposlechl. Trestné činy neoprávněného mletí pantem ani civění, kam se nemá, fakt neexistují.

Přehnané chování

Jednou zatknou unaveného řidiče za to, že velmi lehce odstrčil „uniformu“ bez úmyslu ji zranit, čímž se prý měl dopustit trestného činu násilí proti úřední osobě. Nesmysl. Ústavní soud odmítl trestní stíhání i ženy, která zasahujícímu příslušníkovi na týden pohmoždila rameno.

Jindy zase čapnou dvojici nezletilých při natáčení lekacích YouTube videí. Když jeden z nich, do té doby v pohodě se chovající třicetikilový klučina, otvírá dveře od policejního vozu, aby si s odváženým kámošem promluvil, policajt mu okamžitě bolestivě přibouchne dveřmi prsty. Kluk tu neměl co dělat, nešlo ale o nebezpečné zločince a v reálu by měl takový zástupce zákona hodně velký malér.

Občanky, zase ty občanky

Prima nám chce přes Policii v akci opakovaně namluvit, že u sebe musíme nosit občanské průkazy. Už léta to ale neplatí. Musíme prokázat totožnost, což jde i ústně. A fakt neexistuje, aby policista někoho, kdo nemá doklad totožnosti, svévolně vezl na policejní služebnu na ověření toho, kdo ve skutečnosti je. Šlo by to jen ve velmi výjimečných případech. Ne jak se mocí opilému obránci bezpečnosti zachce. Od toho mají vysílačky a telefony, aby si totožnost lidí ověřili na místě zákroku.

Takových podobných podivností je v Policii v akci spousta. Jeden nestačí kroutit hlavou, k čemu se i reální policisté v hlavních rolích propůjčují…

Co platí i v reálu: Tykání pachatelům

Toho se kupodivu dopouštějí jak televizní, tak skuteční policisté. Přitom je to samozřejmě mimo zákon. Policista má dbát důstojnosti osob a taky své profese. A tykačka je za hranou. Může to ujet třeba při zatýkání, ale jinak my, co se vzájemně neznáme, si vykáme!

Přečtěte si také, jaké velké odhalení jsme učinili ohledně oblíbené Danuše Doudové A kdo jsou další účastníci pořadu

Související články

Další články