Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Autor Kosma přichází se seriálem Poldové a nemluvně: Mimino jako kamufláž

Zdroj: Česká televize
DETEKTIVKA JINAK
V novém komediálně detektivním seriálu České televize Poldové a nemluvně poteče místo krve spíš sunar.

Česká televize natáčí originální rodinný seriál podle scénáře Tomáše Baldýnského, který stojí například i za komediálním seriálem Kosmo. Režie se ujali Jan Bártek a Radek Bajgar. Vražd si v něm moc neužijete, zato vám nejednou polechtá bránici. Detektivové ze středočeského městečka nevyjíždějí totiž na místo činu s houkajícím modrým majákem, ale spíš s kočárkem.

Karel Mlejnek – legendární šéf oblastní kriminálky, kterého si s gustem zahrál Svatopluk Skopal – jde do penze. Těší se, že si bude užívat roční vnučku Elišku a štafetu předá svým synům v podání Marka Němce a Marka Adamczyka. Karel je ale schopen o případ zakopnout i na pískovišti. „Rodina by ho ráda viděla jako odpočívajícího dědu, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem na poklidné procházky. To mu ale příliš nejde a neustále se montuje svým bývalým kolegům do vyšetřování,“ říká Svatopluk Skopal.

Jeho policajtské instinkty nikdy nespí, navíc svými metodami dosahuje takových výsledků, o jakých se jeho synům může jen zdát, a to i s celým policejním sborem v zádech. Karel si ale čas se svou vnučkou vzít nenechá, a tak ji často bere na vyšetřování s sebou. Ukáže se, že mimino není vždy takovou přítěží, jak by se mohlo na první dojem zdát, a naopak se stává skvělou kamufláží, spiklencem a parťákem.

Související články

Další články