Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Automobilové klenoty opět zazáří na golfovém hřišti: Lákadlem bude Talbot Lago T26GS

Poslední dubnovou sobotu se v Praze opět představí top výběr vzácných historických osobních automobilů.
Zdroj: se souhlasem Automobilové klenoty
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
přehlídka vozů

Poslední dubnová sobota bude zasvěcena naleštěným historickým vozům. Přehlídka Automobilové klenoty se opět koná na trávnících golfového hřiště v Praze - Hostivaři, jak pořadatelé informují na oficiálních stránkách.

Nablýskaná luxusní auta a vůně benzínu. Přesně to je akce Automobilové klenoty, která láká fanoušky krásných vozů do Galerie Golf Hostivař v Praze 10.

Součástí programu je hodnocení vystavených vozidel odbornou porotou i divácká anketa, vrcholem pak moderované defilé automobilů na červeném koberci, jak se uvádí na oficiálních stránkách.

Inspirace z Kalifornie

Akce byla inspirována pravděpodobně nejprestižnější světovou výstavou automobilových veteránů, která se od roku 1950 pravidelně koná v kalifornském golfovém resortu Pebble Beach a zúčastňují se jí nejvzácnější vozidla z celé zeměkoule.

Po covidové pauze, která automobilový svátek překazila, se lidé opět mohou pokochat výběrem vzácných historických osobních aut. A jak probíhají nominace? Do přehlídky jsou zvoleny jen ty exponáty, které splní nejpřísnější kritéria kvality, originality a unikátnosti.

Vystavená vozidla bude následně v rámci soutěže elegance (Concours d´ Elegance) hodnotit odborná porota a vítězná vozidla pak získají v přibližně deseti kategoriích prestižní ocenění. Tradičně bude také vyhlášen celkový vítěz přehlídky.

V rámci veřejné ankety může každý návštěvník akce dát svůj hlas vozu, který se mu nejvíce líbil. Senzací letošního ročníku bude prezentace velmi vzácného vozu Talbot Lago T26GS.

„Jedná se o unikátní příležitost, jak v České republice na jednom místě vidět opravdu mimořádné automobily, mezi nimiž jsou i stroje, které představují světovou extra třídu a obstojí v jakékoli zahraniční konkurenci," uvedl prostřednictvím tiskové zprávy zakladatel a zároveň ředitel přehlídky Ing. Jiří Martinka.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy