Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Automobilka Škoda představila nový vůz: Po kodiaqu a karoqu přichází SUV KAMIQ!

Automobilka Škoda představila nový vůz: Po kodiaqu a karoqu přichází SUV KAMIQ!
Zdroj: Škoda Auto
+ Dalších 13 fotografií
novinka
Mladoboleslavská automobilka Škoda svým příznivcům konečně odhalila snímky, na které dlouho čekali. Nový vůz Škoda Kamiq ocení především ti, kteří si nestihli pořídit Škodu Yeti, ta se přestala před dvěma roky vyrábět a velikostně odpovídala novému vozu. Malé SUV se řadí mezi kodiaq a karoq.

Kamiq se řadí pod modely Karoq a Kodiaq, které jsou výrazně větší. Cílová skupina, kterou má nový vůz oslovit, jsou především mladší lidé. Kamiq se od svých předchůdců liší nejen velikostí, ale i výraznými předními světlomety, které jsou rozdělené do dvou sekcí.

Vůz využívá platformu MQB-A0, čímž se připodobňuje k modelu Scala. To ale není jediný podobný detail, vozy se shodují například i v tom, že mají na zadní části nápis Škoda, díky kterému zezadu každý pozná, o jaký vůz se jedná. Vůz se bude nabízet i ve dvoubarevném provedení. Na délku měří 4241 mm a k dispozici bude jen s pohonem předních kol.

Kufr kamiqu v základu nabízí prostor 400 litrů, pokud se však sklopí zadní sedadla, může být jeho objem až 1395 l. Kamiq se bude nabízet s benzinovými motory 1.0 TSI o výkonu 85 kW a 200 Nm.

Kamiq se naživo odhalí na ženevském autosalonu, ten probíhá už v březnu. Tam bude rovněž představen také koncept nového SUV elektromobilu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy