Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Mladík (20) najel autem do rodiny muslimů, 4 zabil: Udělal to z nenávisti, míní policie

Ilustrační foto
Zdroj: profimedia.cz
Neštěstí

V Kanadě najel mladík automobilem do skupiny muslimů a čtyři z nich zabil. Policie dnes uvedla, že čin, který se stal už v neděli večer ve městě London v provincii Ontario, byl úmyslný a motivovaný nenávistí vůči muslimům. Dvacetiletý řidič Nathaniel Veltman byl zadržen, napsala agentura DPA.

Při nedělním útoku v Kanadě přišli o život čtyři členové jedné muslimské rodiny, čtyři dospělí a jeden mladistvý. Jedno dítě útok přežilo. „Domníváme se, že oběti se staly cílem kvůli své islámské víře," řekl k tomu podle deníku Global News šéf londonské policie Steve Williams.

Předem promyšlený čin

„Bylo to předem plánované a promyšlené, a proto bylo vzneseno obvinění z vraždy prvního stupně," řekl novinářům šéf místních kriminalistů Paul Waight. Dodal, že policie v Londoně, který leží asi 200 kilometrů jihozápadně od Toronta, zvažuje ve spolupráci s Královskou kanadskou jízdní policií obvinění muže z terorismu.

Podezřelého Nathaniela Veltmana, který v Londoně bydlí, čeká ve čtvrtek soud. Policie uvedla, že muž nebyl dosud trestaný a ani není čelen žádné radikální skupiny. Podle informací měl také tenti čin spáchat sám, bez jakéhokoliv komplice.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy