Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Automat na zlato v Praze: Češi si mohou jako první na světě vybírat drahý kov

Automat na zlato v Praze: Češi si mohou jako první na světě vybírat drahý kov
Zdroj: Pixabay
investice

Pokud zrovna nevíte, za co utratit výplatu, můžete zavítat do obchodního centra Nový Smíchov a investovat do zlata. To je totiž nově k mání v automatu respektive Au-tomatu, prvním svého druhu na světě.

Novou budoucností jsou automaty na zlato

Proč si cestou z práce nevybrat z automatu namísto bankovek trochu toho zlata... Teď je to totiž skutečně možné a Češi jsou v tom navíc první na trhu. Alespoň to tvrdí Martin Stránský ze společnosti Gold.plus, která s přístrojem přišla.

"Několik obchodníků po světě se o něco podobného pokoušelo, například v Dubaji, ale nikdy nedosáhli našich technologických kvalit a uživatelského komfortu," řekl Stránský aktuálně.cz.

Pokud tedy hledáte způsob, jak investovat svoje těžce vydělané peníze, můžete vyzkoušet jeden ze "zlatých" automatů, vtipně pojmenovaných Au-tomat. Chemická značka zlata je totiž Au - z latinského aurum.

Do zlata se vyplatí investovat s dlouhodobými vyhlídkami, v krátkodobém měřítku totiž jeho cena značně kolísá. V automatu, který najdete v OC Nový Smíchov, si můžete pořídit zlato už asi za 1800 korun za gram. Troyská unce v současné době vyjde na necelých 40 000 korun.

Investovat můžete i pomocí mobilního telefonu

Automaty na zlato se budou otevírat také v Brně, Olomouci, Bratislavě a Prešově. Podobný princip už prý několik obchodníků ve světě zkoušelo, investor Martin Stránský mluví například o Dubaji, kde ale nebylo dosaženo dostatečného uživatelského komfortu. Společnost Gold.plus navíc nabízí nákup zlata i pomocí mobilního telefonu a aplikace.

Cena zlata se v aktuální chvíli drží hodně vysoko. Je tedy otázkou, zda se vyplatí nakupovat drahý kov právě teď. Na druhou stranu v době koronaviru je zlato komoditou, která si svou hodnotu uchovává, a to hlavně z dlouhodobého pohledu. Je navíc možné, že bude v dohledné době překonáno loňské maximum hodnoty zlata a jeho vlastníci ho dokážou prodat za opravdu vysokou cenu, což by mohlo být způsobeno právě proměnou ekonomické situace v souvislosti s koronavirovou krizí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy