Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Strašlivá nehoda autobusu: Zřítil se ze srázu, zemřelo nejméně 48 lidí!

Nabouraný autobus se v Peru zřítil ze srázu.
Zdroj: profimedia
Téměř padesát lidí zemřelo při nehodě autobusu severně od hlavního města Peru Limy. Autobus sjel ze stometrového srázu vinou nárazu do protijedoucího kamionu, kterému pravděpodobně selhalo kolo. Jen šesti lidem se podařilo zachránit si život a po třech lidech se stále pátrá.

Nehoda autobusu, která se stala poblíž města Pasamayo nacházejícího se necelých 80 kilometrů od Limy, otřásla celým Peru. K neštěstí došlo v místě s názvem Curva del Diablo (Ďáblova zatáčka). Silnice vede kolem útesu, proto když autobus se sedmapadesáti pasažéry naboural kamion, kterému selhalo kolo, bylo téměř jisté, že se zřítí.

Nehodu přežilo šest lidí, kteří byli převezeni do nemocnice. Dosud bylo nalezeno 48 mrtvých těl a tři lidé jsou nezvěstní. Do médií se vyjádřil i ministr dopravy Bruno Giuffra. Podle něj z předběžného vyšetřování vyplývá, že kamion i autobus jely rychleji než by měly, píší Novinky.cz. Kvalita peruánských silnic není příliš valná, a proto bývá mnohdy příčinnou fatálních nehod.

Související články

Další články