Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Autobus smrti v Bulharsku: Dvojčata (†4) uhořela mamince v náručí

Chlapci měli čtyři roky.
Zdroj: Archiv Ngjarja
Tragédie

Nejméně 46 lidí včetně 12 dětí přišlo o život při tragické nehodě turistického autobusu ze Severní Makedonie, který v úterý 23. listopadu časně ráno havaroval na dálnici na jihozápadě Bulharska. Autobus po nehodě vzplál. Nacházela se v něm i čtyřletá dvojčata, která zaživa uhořela mamince v náručí, jak informoval britský Mirror.

Autobus cestující přes Bulharsko havaroval a následně vzplál. A protože se oheň rozšířil neuvěřitelnou rychlostí, téměř všichni cestující zemřeli. Obětí je nejméně šestačtyřicet a z nich je dvanáct dětí. Podle záchranářů se z hořícího autobusu zachránilo sedm lidí, kteří byli převezeni do nemocnice v Sofii. Jejich stav je stabilizovaný, informovala bulharská média. Severní Makedonie kvůli tragédii vyhlásila třídenní státní smutek.

Chlapci uhořeli mamince v náručí

Mezi oběťmi jsou i dvojčátka Luan A. a Alban A. Oba čtyřletí chlapci uhořeli mamince Avni v náručí u dveří autobusu. Spolu s nimi zemřel i tatínek. Kromě těchto obětí byli v autobuse například i Gazmend U. (27) a jeho třiadvacetiletá snoubenka Albina B.

Jeden z přeživších médiím řekl, že spal, když ho náhle vzbudil velmi hlasitý výbuch. Příčina požáru se stále vyšetřuje, ale podle webu Mirror uvádějí tamní úředníci, že jednou z hlavních teorií je, že na vině byl řidič. Požár byl prý tak silný, že mnoho obětí bylo spáleno k nepoznání.

Související články

Další články