Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Autobus smrti mu ujel před nosem: Zpověď Petera, kterému život zachránilo 120 sekund

Zdroj: Facebook Denisy Sakové
+ Dalších 14 fotografií
štěstí v neštěstí
Včera otřásla Slovenskem strašlivá tragédie. V okrese Nitra se srazil autobus plný lidí s nákladním vozem, zemřelo 12 lidí, mezi kterými byli i mladiství středoškoláci, kteří se autobusem vraceli ze školy. Domů se chtěl v tu dobu vrátit i Peter, kterému kvůli shodě náhod autobus smrti o dvě minuty ujel. Jeho vztek po několika desítkách minut vystřídala obrovská úleva. Na sedadle smrti mohl sedět i on.

Slovensko se včera zahalilo do černé. Při srážce autobusu a náklaďáku zemřelo dvanáct lidí a dalších 20 bylo zraněno. Takovou tragédii Slovensko nepamatuje od roku 2009, kdy tam došlo k vlakovému neštěstí.

Štěstí v neštěstí

O obrovském štěstí nyní vypráví pan Peter, který měl včera po poledni namířeno domů tou samou linkou, kterou poté smetl ze silnice nákladní vůz plný kamení. Autobus odjížděl z Nitry ve 12:50. Peter byl v té době na cestě z Hlohovce do Nitry. Kvůli dopravní situaci ve městě měl však jeho autobus zpoždění.

„Autobus z Hlohovce měl zpoždění přibližně 2 minuty,“ řekl pro slovenský web Topky. „Tímto spojem jezdí hlavně studenti, kteří chodí do škol v Nitře. Říkali to i lidé, co čekali na vedlejší zastávce, že ten bus měl být akorát v té chvíli někde v té lokalitě,“ popsal Peter. Toho to jen utvrdilo v tom, že se skutečně jednalo o jeho spoj.

Byla to náhoda?

Zpočátku nic neřešil, neměl co. Postupně se ale na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky o tragické nehodě. „Byl to šok, nejdřív jsem tomu nechtěl ani věřit,“ prozradil Peter. Po chvíli mu došlo, že se stalo něco hrozného. „Po Nitře jezdil až podezřele vysoký počet záchranných složek směrem k nehodě. Stále jsem z toho v šoku, když si představím, že mě dělily jen dvě minuty od toho, abych tam taky seděl,“ přiznal zhrozený Slovák, který prý ještě nadával na zpožděný spoj.

Obrovská tragédie

„Je mi to velmi líto, nedokážu si představit, že bych přišel o dítě, neustál bych to psychicky,“ dodal Peter. V autobuse na lince Nitra-Jelenec jeli převážně mladí lidé, kteří se vraceli ze škol. Na místě zasahovaly desítky hasičů, záchranářů, policistů a dva vrtulníky. Zraněni jsou řidiči autobusu i nákladního auta. Při nehodě zahynulo 12 lidí, z toho 4 děti.

Související články

Další články