Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Auto Josefa Rychtáře v plamenech: Msta nebo čachry? Sousedé si neberou servítky

Zdroj: Profimedia.cz, HZS ScK
+ Dalších 9 fotografií
ZLOČIN
Rozhodl se s Josefem Rychtářem (61) někdo vyřídit účty, nebo je za tím něco úplně jiného? Vdovci po Ivetě Bartošové (†48) kdosi v úterý kolem třetí ráno podpálil auto. Nebo to bylo úplně jinak? Řada místních si myslí, že těch, kteří by se mu mohli chtít pomstít, je v Říčanech hodně. A nedivili by se ani tomu, kdyby o pachateli majitel vozu něco věděl.

Noc pro některé obyvatele Říčan u Prahy nebyla z nejklidnějších. V ulici, kde Rychtář i ve svém věku žije v domě sestry, bylo pěkně rušno. Došlo tu k trestnému činu.

Úmysl

„Profesionální hasiči ze stanice Říčany vyjeli spolu s dobrovolnou jednotkou obce Říčany k požáru osobního automobilu v Říčanech. Po příjezdu bylo zjištěno, že vozidlo je ohněm zcela zasaženo. K likvidaci požáru hasiči použili jeden vodní C proud. Likvidaci nahlásil velitel zásahu krátce po čtvrté hodině, protože bylo nutné dostat se také dovnitř auta a vše řádně uhasit. Škoda byla vyšetřovatelem vyčíslena na 80 000 korun. Příčinou požáru je úmyslné zapálení,“ uvedli bojovníci s ohněm.

Josefu Rychtáři (61) se nám nepodařilo dovolat, v některých médiích ale rovnou za pachatele označil svou exmanželku a syna Josefa, s nimiž dlouhodobě nemá žádné vztahy. „Nevím, proč bychom se k takovým obviněním měli já nebo syn vyjadřovat. Obraťte se na policejního mluvčího,“ řekla nám bývalá žena Rychtáře Darina Nová. Ten byl opakovaně vyšetřován kvůli tomu, že měl své ex ztrpčovat život, dokonce byl i pravomocně odsouzen za její napadení.

Žaloba

Podle našich informací ale rodina určitě zváží právní kroky. „Nikdo nemůže beztrestně obviňovat nikoho z takových věcí. Oni se o něj nezajímají, jsou rádi, že se ho zbavili. To jim někdo hází přes plot domu výkaly a něco po nich na ulici pokřikuje, oni za Rychtářem ale nejezdí,“ tvrdí rodinný přítel.

Podle místních, mezi kterými je Rychtář známá figurka, může být podezřelých velké množství.

Podezření

„Někdo mu zapálil auťák? Tak to asi budou pachatele hledat hodně složitě. Se spoustou lidí se tu dostal do křížku, není to zrovna nejvzornější soused. A to říkám nejmírnějším způsobem, jakým to říct jde. Rád se hádá, nadává a s někým bojuje. A vyšetřovatelé samozřejmě budou zkoumat i to, jestli to nebyly spíš nějaké čachry machry, jestli to fakt zapálil někdo třetí. Nikdy nevíte, jestli za tím čistě teoreticky nemůže být i pojistný podvod. Těžko říct,“ krčí rameny říčanští starousedlíci, které jsme oslovili.

Po pachateli nyní pátrají policisté.

Související články

Další články