Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Auto bývalé místostarostky Tábora spolkly obří plameny: Z hořícího auta vytáhla maminku a psa

Michaela Petrová zachránila maminku a psa
Zdroj: Facebook Michaely Petrové
Předchozí Další
+ Dalších 15 fotografií
Hrůzný zážitek

Okamžiky hrůzy zažila bývalá místostarostka Tábora Michaela Petrová. U Miličína na Benešovsku jí zničehonic začalo hořet auto, v němž seděla také její maminka a pes. Někdejší politička byla však natolik duchapřítomná, že je na poslední chvíli dokázala z hořícího vozu vytáhnout, jak se svěřila na svém facebookovém profilu.

Vůz přitom podle jejích slov prošel technickou kontrolou teprve nedávno. Před ní pak bývalá místostarostka Tábora Michaela Petrová prý investovala do automobilu tisíce korun. O to víc byl pro ni šokující incident, k němuž došlo minulý týden, když spolu s maminkou a fenkou k adopci vyrazila do Prahy.

"Moje mamka miluje André Rieu. Tak jsem jí koupila k Vánocům dva lístky na 8. 6. Pojedeme spolu, užijeme si to! Zrovna jsem měla v dočasce fenku a noví zájemci žili za Prahou. Takže jasně, jedeme do Prahy, vezeme fenku s sebou a předáme si ji v Praze před O2 arenou. Všechno připravené, domluvené, lístky koupené, jedeme do Prahy – já, moje mamka a fenka k adopci," uvedla na svém Facebooku stále otřesená Petrová.

Porucha motoru

Během cesty se jí v autě porouchal motor a o chvíli později automobil pohltily třímetrové plameny. "Mami, já necítím motor! Nefungují brzdy, mám nohu až na podlaze a nebrzdím, nevím, kam jedu! Setrvačností jsem zajela ke kraji silnice a brzdila jsem ručkou. Cítila jsem spáleninu a došlo mi, že něco hoří," pokračovala své mrazivé vyprávění Michaela Petrová, která své mamince okamžitě řekla, ať jde rychle ven z auta. Její maminka má ale pohybové potíže, a tak vystoupit co nejrychleji z hořícího vozu pro ni nebylo možné.

Zachránila maminku a potom psa

"Vylítla jsem z auta a začala jsem vytahovat mamku z auta. Plameny sílily a já věděla, že je tam ještě pes. Naštěstí přiběhli lidé, kteří si vzali mamku a odvedli ji a já měla ještě pár vteřin na to šáhnout pro psa. Pak už jsem jen odběhla, a když jsem se otočila, z auta šlehaly třímetrové plameny," popsala Michaela Petrová, která ihned nato zavolala hasiče.

Z celé situace byla prý v daný moment natolik v šoku, že následně má všechno jen v mlze. Je ale vděčná, že shořelo jen auto s pár věcmi. Hlavní je, že všichni tři jsou v pořádku. Michaela navíc už jednou prodělala vážnou autonehodu, když ji o Vánocích 2020 za volantem přepadl mikrospánek, který zapříčinil, že skončila mimo vozovku v autě převráceném na střechu. I tehdy při ní stáli všichni svatí. "Udělala jsem chybu, jsem jen člověk," řekla tehdy pro Táborský deník.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy