Česká maminka si na Facebooku stěžovala na uspořádání regálů v hračkárně Hamleys. Zkritizovala hračkárnu a jejím hlavním argumentem bylo, že si Hamleys vůbec nedělá hlavu z genderové vyváženosti.

Podle této maminky by neměly být odděleny hračky pro kluky a holky. Prý to v dětech evokuje pocit, že některé hračky se hodí spíše pro kluky a jiné spíše pro holky. Toto uspořádání je podle maminky děsivý zločin, protože ovlivňuje představy a smýšlení jejího syna. „Můj syn naštěstí ještě neumí číst, ale nechtěla bych, aby jednou odmítal jít do sekce "Pro holky,“ jen proto, že je to přece pro holky, i když by si tam jinak třeba rád vybral hračku," uvedla maminka v příspěvku.

Netrvalo dlouho a příspěvek spustil vlnu diskusí. Češi se zastávají hračkářství a výrok maminky silně kritizují. K příspěvku se vyjádřila i Klára Long Slámová – právnička, která nějaký čas zastupovala Jiřího Kajínka. „Někteří jedinci mají opravdu starosti. A já k tomu dodám jen stručně – s tou "genderovou rovností za každou cenu“ – tedy za všech okolností, pro vše a všude, by se to opravdu už nemělo přehánět," uvedla na advokátka na svém Facebooku.

Na Facebooku je tedy pestrá směska názorů. Jaký máte postoj máte vy? Napište nám své názory na adresu redakce@extra.cz