Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Auta Paula Walkera byla prodána v aukci: Část z výtěžku 53 milionů půjde na charitu

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
garáž
Paul Walker, který roku 2013 tragicky zemřel při nehodě v pouhých 40 letech, byl velkým milovníkem aut. Nepodepsalo se to jen na autentičnosti série Rychle a zběsile, ale i na jeho majetku. Ačkoliv některé jeho vozy si nechala dcera Meadow (21), celkem 21 dalších bylo prodáno v aukci. Z jejich prodeje se vytěžilo v přepočtu více než 53 milionů korun, z těchto peněz půjde část na charitu.

Celkem 21 luxusních vozidel, která byla majetkem zesnulého milovníka aut Paula Walkera, bylo prodáno v aukci ve Scottsdale. Ve sbírce hvězdy filmů Rychle a zběsile se celkově nacházelo 30 vozů, některé z nich si však vzhledem k citové vazbě k nim nechala hercova dcera Meadow Walker

Nepochybně největší zájem byl projeven o vůz Nissan 370Z z roku 2009, který se objevil i ve snímku Rychle a zběsile 5. Za toto auto kupec zaplatil téměř 2 a půl milionu korun. Za slušnou částku se prodalo i celkem 5 vozů BMW M3.

Veškerý zisk z aukce šel na konto Paulovy dcery Meadow, jež je jednou z osob, které se starají o Walkerovu charitativní organizaci. Velká část pak putovala právě na její účet, aby peníze pomohly těm nejpotřebnějším.

Starost o auta

Paul Walker zemřel roku 2013 a aukce proběhla až nyní v roce 2020. O všechna auta, která byla vydražena, se celých 7 let staral hercův dobrý kamarád. Ten mu pomáhal vozy udržovat už za jeho života. Do prodeje proto všechna vozidla šla v perfektním stavu.

Související články

Další články