Jednou z nich je i pokračování kauzy dvou jorkšírů Pistol a Boo, které Johnny Depp (51) bez příslušných povolení a karantény přivezl soukromým letadlem do Austrálie.

Ministr místní vlády se okamžitě nechal v médiích slyšet, že herci nepomůže ani to, že byl hned několikrát vyhlášen nejvíce sexy mužem světa, a psy prostě musí do 72 hodin odvézt ze země. Jinak je Australané zabijí.

Silná slova vyvolala silnou reakci Deppových fanoušků, kteří začali ihned podepisovat petici za záchranu obou drobečků a nadávali vládním činitelům.

Člověk by si řekl, že nenávist, kterou na sebe australští představitelé přivolali, jim bude stačit.

Jenže je tomu přesně naopak. Australská vláda se totiž rozhodla projednávat Deppův případ přímo v parlamentu a nechala se slyšet, že hollywoodskému herci hrozí 10 let vězení a pokuta v přepočtu 8 a půl milionu korun.

Za mříže by dle jejich návrhu měl putovat i pilot letadla, který národní hrozbu v podobě dvou jorkšírů přivezl. Měl by si odsedět dva roky.

Zda si Australané myslí, že na ně Johnny Depp milostivě počká a vydá se jejich ztřeštěnému soudnímu systému, je zatím nejasné. Je ale dobré vědět, že blázni jsou přítomni nejen v našem parlamentu, ale je tomu tak i na druhém konci Země.