Stalo se velmi populárním trendem vyznávat věc, které se říká „body positivity“ neboli pozitivita těla. Po vzoru slavné baculaté modelky Ashley Graham se tímto trendem řídí každá druhá macatá číča. Říkejte si tomu klidně body positivity, ale jste prostě oplácaná děvčata a můžete se snažit, jak chcete, odůvodňovat si to a argumentovat tím, že jste ve svém těle spokojené.

Je hezké, že se za sebe baculky dnes nemusejí stydět, nemají totiž za co. Jejich kůže nebo kila navíc je jistě jejich věc. A pokud se cítí dobře a nemají zdravotní problémy, proč ne. Ovšem jestli je vhodné obezitu nebo disproporce ženské postavy propagovat jako nový koncept krásy, je otázkou.

Důležité je se cítit dobře a být zdravý. Co ale většina tělesně pozitivních žen opomíná zmínit, je fakt, že obezita nebo kila navíc jsou často spjaty s řadou zdravotních potíží nebo velmi špatnou fyzickou kondicí. Je nám líto, holky, s barvičkami vám to sice sluší, ale pokud nevylezete ani tři patra, aniž byste měly jazyk na vestě, je možná na čase ta povislá pozadí proměnit na kamenná!