Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Australská apokalypsa semkla svět: Celebrity posílají ohromné sumy, zapojili se i Češi

Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
Austrálie
Ohromné požáry, které sužují Austrálii spojily miliony lidí po celém světě. Nepomáhají jen obyčejní lidé, ale i světové celebrity se rozhodly přidat ruku k dílu. Některé z hvězd přispěly pořádný balík. K peněžním darům se připojily i české celebrity.

Už od září se Austrálie pomalu proměňuje v ohnivé peklo. V posledních týdnech se situace výrazně zhoršila kvůli nadměrně teplému počasí. Škody jsou ohromné a nevyčíslitelné. Mnoho lidí ukázalo, že jim Austrálie není lhostejná, ačkoli tam nežijí. Miliony obyvatel po celém světě se semkly a podporují Austrálii alespoň na dálku. K těm, kteří se rozhodli pomoci, patří i řada známých osobností včetně těch českých.

Světové celebrity pomáhají

Aktuální situace v Austrálii zasáhla i řadu slavných celebrit. Například pohledný herec Chris Hemsworth zaslal společně s rodinou do Austrálie milion dolarů, což je v přepočtu téměř 23 milionů korun.

Stejnou částku jako Chris zaslal i Sir Elton John Ze svého oboru nebyl ale jediný, kdo pomáhal. Zpěvačka Pink poslala na pomoc obětem 500 tisíc dolarů, tedy zhruba 11 milionů korun. Kdo další ze světových celebrit přispěl se můžete podívat ve fotogalerii.

I Česko se zapojilo

Krom popových zpěváků a herců se k pomoci připojili i sportovci. Dvě slavné české tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová se podělí o výhru z turnajů. Karolína dá za každé své eso na australských turnajích 200 dolarů a Petra pak 150 dolarů.

Australská pohroma

Nynější sezóna požárů v Austrálii se řadí mezi ty nejdramatičtější. Postižená plocha dosahuje rozlohy 63 000 km². Požáry si vyžádaly už nejméně 26 obětí a bezpočet nezvěstných.

Shořelo ohromné množství lesů a společně s nimi zahynula i bezmocná zvířata. Odhaduje se, že plameny sežehly už miliardu savců, ptáků a plazů. Hmyz a bezobratlí živočichové se do bilance nezapočítávají.

Související články

Další články