Šokující video, na kterém je zachycena smrt sedmdesátiletého Husseye obletělo svět. Rekreační sport, který je velkým lákadlem pro turisty, se pro Husseyho rodinu změnil v hororovou scénu. Jenom několik sekund po startu je vidět, jak muž vyklouzl z postroje a spadl do moře. Podle instruktora, který s ním letěl, muž zpanikařil a sám si bezpečnostní postroj odepnul. Prý nedbal jeho pokynů, že se má uklidnit.

Podle následných šetření byla výstroj v pořádku a lze tak vyloučit, že by za tragédii mohlo špatné technické vybavení. Husseyeho manželka také vyloučila, že by její muž chtěl spáchat sebevraždu a odepnul si jištění záměrně. „Byl to jeho velký sen, chtěl si to hrozně vyzkoušet, tři dny jsme chodili po pláži a pozorovali ostatní turisty. Chtěl vědět, jestli je to bezpečné,“ svěřila se manželka zesnulého portálu Daily Mail.

Celý tragický incident stále vyšetřuje policie. Podle některých odborníků jsou thajské pláže plné agentur, které parasailing prodávají jako turistickou atrakci a nedbají bezpečnosti. Vybavení sice může být v pořádku i v dobrém stavu, ale je jiné než to, co se používá například v Austrálii nebo jinde ve světě. Většinou jste totiž jištěni tak, že když vyklouznete, zůstanete viset ještě na jiném záchranném laně.