Britský internetový deník Daily Mail přišel s informací, že kolumbijské pouliční gangy využívají desetileté i mladší dívky k odporným obchodům, během kterých pořádají aukce, při nichž nabízí jejich panenství drogovým baronům a zahraničním turistům.

Holčičky jsou vybírány v chudinských čtvrtích, kde je výměnou za ně jejich rodinám nabízeno oblečení, peníze nebo drogy.

Jakmile se dostanou do kriminálnické komunity, jsou střeženy jako velmi cenné zboží a je jim vyhrožováno smrtí, pokud odmítnou spolupracovat.

V Medellínu, který je městem drogového magnáta Pabla Escobara, jehož slabost pro mladé panny byla notoricky známá, se prodej dívek rapidně zvyšuje.

„Představte si, že tohle je jejich první sexuální zážitek. Jdou z rukou jednoho kápa k dalšímu a stanou se z nich prostitutky,“ říká Luis Pardo, ředitel nevládní organizace, která se v posledním roce tomuto „fenoménu“ aktivně věnuje.

Úřady tvrdí, že jsou bezmocné a nemohou zasáhnout. „Tato strašná skutečnost je každým dnem horší a horší, ale nikdo není schopen zasáhnout,“ dodává Pardo. Jestli to takhle půjde dál, bude pomalu z každé druhé Kolumbijky prostitutka?