Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Au, tenhle vládní trapas zabolel: Premiér Jiří Rusnok gratuloval kajakářům k medailím z Jižní Koreje, tam ale vůbec nebyli!

Úředníci Jiřího Rusnoka nemají ani páru, kde se co děje. Zklamání pro
ty, kdo si doposud mysleli, že osobní gratulace posílají sami
představitelé stá­tu.
Zdroj: www.radondvorak.cz

Kdo jste si doteď mysleli, že vrcholné politiky zajímá, co se ve sportu děje, a své gratulace píší z celého srdce oni sami, povinně ruce nahoru. Protože pro vás máme zklamání života.

Na všechno samozřejmě mají lidi placené z vašich daní, kteří si vždycky umí nějaké ty odměny obhájit, jako to dělala madam Jana Nagyová, milenka bývalého premiéra Petra Nečase, taky obyčejná úřednice, ale aby něco udělali pořádně, to by se jeden načekal.

Zrovna jeden takový byrokratický šiml zaměstnaný u premiéra v demisi Jiřího Rusnoka se projevil v celé své kráse. Rusnok svým jménem podepsal gratulaci kanoistům Radoňovi a Dvořákovi za zisk dvou bronzových medailí na mistrovství světa v jihokorejském Čchungdžu a neopomenul jim připomenout, jak je na ně hrdý a jak skvěle reprezentují Česko.

Odpověď obou překvapených sportovců přišla obratem a Jiří Rusnok aby si teď oblékl nový kabát ušitý celý z hodně velké ostudy: „Milý Jiří,“ odepisují mu deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, „máme nesmírnou radost, že jste nám pogratuloval k zisku dvou bronzových medailí za 500 metrů a olympijských 1000 metrů na mistrovství světa v jihokorejském Čchungdžu. Přijměte naši upřímnou lítost k tomu, koho z našich peněz daňových poplatníků zaměstnáváte. My jsme podle Vás skvěle reprezentovali naši zemi. To se však nedá říct o vládních úřednících. My jsme totiž v jihokorejském Čchungdžu nikdy nebyli a tudíž jsme tam nemohli získat dvě bronzové medaile. Naše mistrovství světa v rychlostní kanoistice se konalo v německém Duisburgu. Pokud jsou ve Vašem týmu lidé, kteří si pletou kanoistiku a veslování, tak je to smutné… Přesto: Srdečně Vás zdravíme a přejeme Vám do budoucna mnoho dalších úspěchů ve Vašem profesním i osobním životě.“

Tuto stejnou gratulaci, ale ke stříbrným medailím, poslal i členům čtyřkajaku Danielu Havlovi, Lukáši Trefilovi, Josefu Dostálovi a Janu Štěrbovi. I ti závodili v německém Duisburgu a ne v Jižní Koreji.

Mluvčí vlády celé faux pas vysvětluje jako běžné lidské pochybení a budou z toho nejen vyvozeny důsledky, ale i omluva pro sportovce. My doporučujeme koupit si mapu a před psaním gratulačních dopisů se občas podívat do sportovních rubrik.

Související články

Další články