Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Au! Číňan si kvůli nesnesitelným bolestem amputoval nohu nožem a pilkou!

Číňan Zheng Yanliang se po neskutečných bolestech a masivní trombóze
rozhodl sám amputovat svou nohu.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Číňan Zheng Yanliang (47) trpěl rozsáhlou žilní trombózou. Protože neměl peníze na lékařský zákrok, rozhodl se po nesnesitelných bolestech amputovat postiženou nohu.

Podle serveru Shanghaiist.com se Zheng začal potýkat s obrovskou bolestí břicha, která se postupně stěhovala až do nohou. Lékaři mu diagnostikovali masivní žilní trombózu v obou končetinách. Podle angiogramu se zjistilo, že má naprosto zničené žíly v pravé noze. Jeho bolest se zhoršovala, a protože Zheng neměl peníze na operaci a zbýval mu už jen měsíc života, rozhodl se amputovat si nohu sám.

Poslední tři měsíce před amputací trpěl tak šílenými bolestmi, že si jeho sousedé stěžovali, že nemohou kvůli jeho kvílení spát. „Strašně to bolelo, ani léky už nepomáhaly,“ řekl Yanliang, který navštívil několik nemocnic v Pekingu a v Hebei, ale pokaždé mu lékaři dali léky, které už nezabíraly.

Jednou v noci, když šla jeho žena spát, sebral nůž na ovoce, pilku na železo a jako roubík použil škrabadlo na záda. „Roubík jsem omotal ručníkem, aby mě moje žena neslyšela, pak jsem použil nůž, kterým jsem odstranil kůži až na kost. Tu jsem odřízl pilkou a páskem jsem se snažil zastavit krvácení,“ popsal šílený zákrok Zheng. Paradoxem je, že právě díky trombóze nevykrvácel. Tato amputace mu zachránila život, ale infekce se po zákroku dostala do levé nohy. Nyní Zheng shání peníze na operaci a protézu, aby mohl fungovat dál a starat se o svou rodinu.

Související články

Další články