Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Attila Végh porazil největšího rivala: Ze střevíčků do rukavic, na přípravu jsem měl 2 týdny!

Dva bývalí světoví šampioni organizace Bellator se utkali již potřetí.
Zdroj: Se souhlasem Fight Night Challenge
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
mma

Známý zápasník Attila Végh zvítězil nad svým dlouholetým rivalem Emanuelem Newtonem. Ten ho v minulosti sundal z trůnu a uzmul mu titul šampiona Bellatoru. Utkali se spolu dvakrát a skóre bylo nerozhodné 1:1. Otazník, kdo půjde "do vedení", rozsekli na pátečním galavečeru Fight Night Challenge 2. Vítězství si na své konto připsal právě Attila, který kvůli své účasti v taneční show Let's Dance musel přípravu na zápas výrazně zkrátit. “Šel jsem ze střevíčků rovnou do rukavic,” směje se v rozhovoru pro eXtra.cz.  I tak v ringu dominoval, ale ze svého výkonu nadšený není, jak sám prozradil. 

Dlouholetí rivalové Attila “Pumukli” Végh a americký veterán Emanuel Newton změřili síly již potřetí. Poprvé v roce 2012, kdy si vítězství připsal právě zástupce slovenské bojové scény Attila a stal se tak jediným Slovákem, který se mohl pyšnit titulem šampiona Bellatoru v polotěžké váze.

Kralování si ale dlouho neužil. Při následné odvetě v roce 2014 mu Američan Newton titul uzmul. Skóre 1:1 změnili na pátečním galavečeru Fight Night Challenge 2, kde proti sobě po dlouhých osmi letech opět nastoupili v ringu.

Attila vs. Newton

V nemilosrdném souboji jednoznačně dominoval Attila, a to i přesto, že měl o dost kratší čas na přípravu, než je zvyklý. Kvůli účasti v taneční soutěži Let's Dance, kde předváděl skvělé výkony a ve hře se tak udržel déle, než vůbec očekával, musel nyní zkrátit přípravu méně než na polovinu. “Pocit mám takový smíšený, protože jsem měl doopravdy krátký čas na přípravu. Byl jsem strašně dlouho v Let's Dance a nečekal jsem, že tam takhle dlouho vydržím,” vyjádřil své první pocity krátce po zápase v rozhovoru pro eXtra.cz.

Attila: Z topánků do rukavic

Ani přes verdikt rozhodčích, kteří zápas vyhodnotili v jeho prospěch, nebyl slovenský zápasník se svým výkonem spokojený. “Dal jsem dolů topánky a vzal jsem si rukavice. Nestíhal jsem přípravu. Dva týdny jsem trénoval poctivě, velmi tvrdě jsem sparoval, ale pak jsem měl problémy s plícemi a deset dní jsem ležel na infuzích. Další výmluvu nemám, tohle byla realita a nikdy jindy jsem to neřekl. Reálně jsem se připravoval dva týdny,” dodal. Přípravu na zápas mu navíc zkomplikovaly zdravotní problémy.

“Šel jsem s velmi zkušeným bojovníkem. On dvakrát obhájil titul Bellatoru, takže jsem věděl, že nejdu s nějakým slabochem, a mám radost z toho, že jsem to zvládl. Ale nebyl jsem spokojený se svým výkonem. Na druhou stranu s ohledem na přípravu jsem to udýchal a uhrál na body,” říká skromně.

Svého soupeře velmi dobře znal, tušil, co od něj může očekávat. “Věděl jsem, do čeho jdu, protože jsme se spolu utkali už dvakrát. Ale ani jednou mi nesedl, ani teď potřetí. Nepřekvapil mě žádným úderem, ale držel se. I když jsem cítil, že jsem ho fakt nahulil a dal jsem mu rány do hlavy, on to ustál. Je to velký bojovník, klobouk dolů před ním a děkuji, že přišel a vzal ten zápas," řekl na závěr.

Pod příspěvkem, který organizace Fight Night Challenge zveřejnila na svůj Instagram, fanoušci zápas hodnotí velmi dobře a někteří ho dokonce nazývají "Nejlepším zápasem večera".

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy