Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Attila Végh o odvetě století s Vémolou: Bojím se, aby Karlos nepřišel k úrazu, říká bijec

+ Dalších 11 fotografií

Fanoušci bojových sportů se konečně dočkají odvety mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Dva velikáni, dvě významná jména česko-slovenského MMA, se opět střetnou v kleci, a to po čtyřech letech. Proč vyjednávání o odvetě trvalo tak dlouho? A jaký vztah mají mezi sebou zápasníci, kteří si tehdy nemohli přijít na jméno, nyní? Nejen o tom se slovenský bijec rozpovídal pro eXtra.cz. "Beru to neosobně. Je to naše živobytí. Nemám nenávist," říká Végh, který jen doufá v to, že zápas nepřekazí zranění. 

"Těším se na to velmi, obzvláště tím, že už vím, do čeho jdu. Už se to blíží, máme tři měsíce před sebou. Všechno zatím jde podle plánu, vyskládal jsem ten stejný tým, co jsem měl, takže vím, že všechno dopadne dobře. Mám ale noční můru a doufám, abychom se nezranili ani jeden, ani druhý," rozpovídal se slovenský bijec Attila Végh o souboji, okterém se mluví jako o "odvetě století" s Karlosem Vémolou.


Proč fanoušci čekali na odvetu tak dlouho?

Od jejich zápasu, který tehdy zlomil rekordy sledovanosti, uběhly už čtyři roky. "Zápas století" se uskutečnil už v roce 2019, a i když fanoušci od uskutečnění souboje, který ovládnul Atilla Végh v prvním kole, volali po odvetě, ta se dlouhou dobu zdála jako snad nenaplnitelný scénář. Proč vyjednávání probíhalo tak dlouho?

"Zdrželo se to tím, že když jsem vyhrál zápas s Karlosem, dostal jsem ‚zlatý klíč‘. Musel jsem mít nějaký čas, abych pootvíral ty dveře, a když jsem je otevřel, tak jsem musel prochodit ty cestičky. Využil jsem té mojí slávy a po té výhře jsem využil všeho, čeho jsem mohl. Otevřely se mi dveře do showbyznysu a vybudoval jsem si takový druhý svět, což je super. Až teď, když mám vybudováno, tak mohl přijít v úvahu další zápas," vysvětlil Atilla, který se před nedávnem objevil třeba v taneční show Let's Dance.


Mezi ním a Karlosem v průběhu čtyř let vyprchala veškerá nevraživost - Atilla však říká, že on nikdy nenávist ani necítil. "Na mojí straně to tak bylo i tehdy. Žádná nevraživost. Karlos byl ten, kdo vyhajpoval ten zápas. I dnes by takový byl, kdyby dodržel, co říkal. Neprošel přes Piráta, neprošel přes Kincla, tím pádem nebude teď vyprávět to, co na prvním našem zápase. Drží se," myslí si Végh.

Doufá, že souboj nenaruší zranění

Jak vidí odvetný souboj? "Ukáže se to celé v ten daný moment. V kleci se to celé odvyvíjí. Když bych si dal do hlavy nějaký scénář a nebude to podle něj, tak budu zklamaný. Scénář nechám na ten daný moment," říká Végh, který doufá především v to, že zápas nenaruší žádné zranění, Přiznává, že právě ze zranění má noční můry - o to spíše, že Vémola v rámci přípravy vycestuje trénovat do Ameriky a do Thajska, kde trénují největší špičky.

"Doufám, že ho tam nedobijí a nebudou se tam na něm střídat, aby se tam na něm ukázali. Doufám, že se vrátí domů silnější a že si nepřiveze nějaké zranění," dodal. Právě duelem s Attilou hodlá Vémola v kleci završit svou hvězdnou bojovou kariéru - co na to slovenský zápasník říká? "Je to čest," míní. Celý rozhovor si můžete přehrát v náhledovém videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy