Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Atlas ptáků rozdělil diváky na dva tábory: Režisér aspoň donutil Donutila hrát vážnou notu, říkají

+ Dalších 5 fotografií

Film Atlas Ptáků z dílny režiséra Olmy Omerzu vypráví příběh o komplikovaných rodinných vztazích, zasazených do moderní doby s vyspělými technologiemi. Ve snímku si zahrají skutečná herecká esa jako například Miroslav Donutil, Vojtěch Kotek, Alena Mihulová a spoustu dalších. Na portálu film obdržel 58 procent, což není úplně nejvyšší hodnocení. Diváky rozdělil na dva tábory.

Skutečná herecká esa

Jedná se o koprodukční Česko- Slovensko-Slovinský film režiséra Olmy Omerzu, který rozhodně ví, jak zapůsobit na emoce. V hlavních rolích se představí herec Miroslav Donutil, který se v českém filmu objevil po dlouhé době. Vedle něho úžasná Alena Mihulová a neméně oblíbený Vojtěch Kotek nebo například Martin Pechlát s Eliškou Křenkovou.

Příběh pojednává o rodinné firmě, z které někdo vyvádí peníze ven. Dlouholetý šéf firmy Aron, Ivo Róna se dostane do nechtěné situace, kterou mu ještě víc ztěžuje jeho rodina a především děti. Film proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa.

Reakce diváků

Na portálu ČSFD si vysloužil skromných 58 procent, což není úplně hodně. Snímek běžel v neděli večer na ČT 1 a po jeho skončení se ihned začaly objevovat reakce diváků na sociálních sítích. "Seznam milenek je celou dobu na druhé koleji a řeší se hlavně žabomyší války ve firmě. Omerzu alespoň donutil Donutila hrát vážnou notu, ale to je skoro jediný plusový bod," zhodnotil například divák. "Omerzu mě vždycky svými filmy zaujal, ale tady se mu to podařilo tak napůl. O postavách se toho moc nedozvíme, některé jsou dokonce trochu nadbytečné a ptáci mi připadali jako motivační citáty na Facebooku. Na druhé straně výborní herci a dialogové scény," tvrdí další. "Celkem zajímavé rodinné drama s kriminálním pozadím z prostředí kapitánů průmyslu - ovšem ono ozvláštnění tlumočením řeči ptactva je úplně pitomé," okomentoval divák.

"Donutil super jako snad vždy, ale jinak film nic moc. Čekala jsem od toho trochu víc," napsala Romana na Facebooku. "Hmm super sledování jedním dechem," reagoval další televizní divák. "Bohužel, takových blbek je stále hodně, byť to slyší ze všech stran," zareagoval na děj filmu Andreas. "Další povedené dílo z dílny ČT. Bohužel, více než aktuální téma. I když se o tomto mluví prakticky denně, stejně se najde spousta naivních, až hloupých lidí, kteří naletí," myslí si divák Jakub.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy