Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ATLAS HUB podle vašeho znamení: Hvězdy vědí, jaká houba je pro vás nejlepší

Jaké houby máte sbírat?
Zdroj: pixabay
+ Další 3 fotografie
Období, kdy zase rostou houby a vy si můžete užívat jejich sbírání v lese, je tu. Sbírat byste měli každopádně jen ty jedlé, ale zaměřte se také na ty, které vám budou chutnat nejvíce. Jak to však poznat? To vám napoví vaše znamení zvěrokruhu. Uvidíte, že se následně budete olizovat až za ušima.

BERAN (21. 3. až 20. 4.) Beran sice do lesa tak moc nechodí, ale jakmile vyrazí, měl by začít číhat po bedle. Ty jsou pro jeho chuťové pohárky to nejlepší. Jsou z nich skvělé řízky.

BÝK (21. 4. až 21. 5.) Býk je vášnivý sběratel hub a vždy se vrátí s plným košíkem. V jeho koši nesmí chybět rozhodně holubinka buková, která se dá najít hlavně v bučinách. Dobrá je tato houba třeba do salátů se sýrem.

BLÍŽENCI (22. 5. až 21. 6.) Blížencům chutná hlavně omáčka z pravých hříbků. Tak se na ně urychleně vydejte, jinak vám je někdo sebere! Můžete je i osmažit.

RAK (22. 6. až 22. 7.) Rak sice radši houby sbírá než jí, ale občas nějakou houbou nepohrdne. Co mu však udělá radost, je, když najde klouzky. Jejich blahodárné účinky svědčí jeho zdraví.

LEV (23. 7. až 22. 8.) Lva nikdy do lesa nedostanete! Raději se bude promenádovat doma před zrcadlem a čekat, až mu houby naservírujete pěkně pod nos. Stejně nad nimi ohrne nos a půjde si koupit lanýže. No, je to prostě egoista.

PANNA (23. 8. až 22. 9.) Panny nejí celkem málo věcí na světě, ale co opravdu nepozřou, jsou právě houby. Nemohou ani cítit jejich typickou vůni, takže se všem cestám, kde by mohly růst, vyhýbají. Raději si dají maso.

VÁHY (23. 9. až 23. 10.) Váhy rády vzpomínají na dětství, kdy chodily se svými babičkami na lišky. To jsou takové ty krásné měděné houbičky, které se dávají do polévky. A ani v dospělosti by jimi nepohrdly. Zkuste se po nich podívat, většinou rostou u pařezů.

ŠTÍR (24. 10. až 22. 11.) Znamení Štíra miluje snad všechny houby na světě, a kdyby mohlo, jí je pořád v podobě smaženice s krajícem chleba. Co v ní ale rozhodně nesmí chybět, je roztomilá houba, které se lidově říká „babka“. Její výhoda je, že nikdy neroste sama, ale většinou má kolem sebe celou rodinku.

STŘELEC (23. 11. až 21. 12.) Střelci neoplývají zrovna vrozeným intelektem, takže si musí trochu vypomáhat. Skvělá pro ně tedy bude hlíva ústřičná, která povzbudí jejich mozkové závity.

KOZOROH (22. 12. až 20. 1.) Ač se Kozoroh celkem dobře vyzná v houbách, tak pýchavku vždy obejdou velkým obloukem. Ne, není to jedovatá houba a rozhodně byste ji měli vyzkoušet. Uvidíte, že vám zachutná s bramborami!

VODNÁŘ (21. 1. až 20. 2.) Vodnář miluje cokoliv divného, takže nějaké klasické houby ho vůbec nelákají a už vůbec ne ty české. Raději někam vycestuje a najde si exotickou houbu, kterou málokterý Čech s ponožkami ochutnal.

RYBY (21. 2. až 20. 3.) Ryby jsou citlivé na jakýkoliv zápach a aroma. Udělají tedy dobře, když budou sbírat a následně konzumovat jen klouzky a další houby klasiky.

Související články

Další články