Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Atentátník z Paříže Abdeslam se zdržoval na Slovensku. Co dělal v Nitře?

Terorista měl trávit tři týdny u příbuzného v Nitře.
Zdroj: profimedia.cz
Pařížský atentátník Salah Abdeslam, který je jedním ze strůjců útoků v Paříži, při kterých zemřelo 130 lidí, měl strávit tři týdny u našich sousedů na Slovensku. Žije tam jeho příbuzný, který se oženil se Slovenkou.

Francouzský občan marockého původu Salah Abdeslam se po útocích v Paříži stal nejhledanějším teroristou na světě. Podle serveru aktuality.sk měl terorista loni v létě strávit tři týdny na Slovensku v Nitře. Ubytovaný byl v penzionu.

Jeho kontaktem byl rodinný příbuzný, který se oženil se Slovenkou. Podle všeho jde o Iráčana původem z Mosulu. U něj po Abdeslamovi pátrali i po listopadových útocích. Prohledali několik bytů v Nitře, ale marně. Informace přišla od tajných služeb.

Rezort ministerstva vnitra oficiálně informaci o Abdeslamovi nekomentoval. „Už po útocích na Charlie Hebdo, ale i pařížských útocích slovenská policie spolupracovala s partnerskými organizacemi v zahraničí a prověřovala všechny stopy, které mohly rozplést teroristickou síť,“ řekl mluvčí rezortu Ivan Netík.

Všechny informace, které přicházely z prostředí bezpečnostních složek o možných propojeních, prověřili.

Související články

Další články