Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Atentát na uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře: 6 důvodů, proč si tamní policie myslí, že je to celé podvod

Zdroj: YouTube

Sám sebe na videu přirovnává k Jamesi Bondovi a zaměstnává jihoafrickou policii tím, že na něj byl spáchán atentát. Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř, který se rozmáhá v JAR, se dle svých slov málem stal obětí zákeřného útoku, když zaparkoval svůj mercedes u zastavárny diamantů, vystoupil z auta a v tom se na něj spustila palba z červeného Volkswagenu Polo, který už čtyři dny předtím podle svědků stál na místě a v době útoku v něm nikdo neseděl.

Krejčíře kulky ze zbraně, umístěné za poznávací značkou a ovládané na dálku, nezasáhly. Policii teď ale namísto toho, kdo chtěl podnikatele zabít, daleko víc zajímá, jestli to náhodou nebylo nahrané a nejedná se o filmařský podvod.

Radovan má ale spousty důvodů dělat ze sebe oběť a fingovat své ohrožení. V JAR totiž žádá o politický azyl za to, že u nás je souzen za milionové daňové úniky, a navíc se blíží soudní projednávání o jeho vydání do Česka. Kde se rozhodně tak skvěle jako v Africe mít nebude. Policie si proto myslí, že to Krejčíř na sebe sehrál, a tady je 6 důkazů, které jejich teorii nahrávají.

1. Červené polo bylo podle johannesburské policie ukradeno ženě, jež bydlí v luxusní čtvrti, která nejprve popírala, že by auto vůbec bylo její.

2. Auto stálo u zastavárny čtyři dny, nejsme sice Krejčíř, takže to nevíme přesně, ale podle nás váš atentátník nemůže vědět, že se chystáte zrovna zastavit nebo vykoupit briliantový prsten. Protože to asi neděláte běžně. Ale jak říkáme, nejsme Radovan.

3. Zbraň byla dvanáctihlavňová, automatická a podle toho, jak je zdemolovaná zadní část auta, bychom řekli, že zasáhnout něco v okolí by nebylo zase tak obtížné. Na druhou stranu neznáme snad horší a trapnější provedení atentátu než střílet naslepo ze zbraně za poznávací značkou, která se nehýbe, když oběť může zvolit libovolnou trajektorii. Tedy i jít před auto.

4. Po údajném atentátu byl hodně v pohodě a ještě si z toho dělal srandu. My bychom se nejspíš zhroutili v křečích na zem a už nikdy neopustili náš dětský pokojíček.

5. Kulky ze zbraně jej podle jeho slov minuly asi o metr. Jeden metr šejdrem je, ač se to nezdá, docela velká vzdálenost. Další důkaz o tom, že údajný atentátník nevěděl, co dělá.

6. Auto nakonec vzplálo a zbraň se poničila. Nejspíš cílené zahlazování stop. Navíc celé provedení opravdu připomíná filmové triky.

Související články

Další články