Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Astronomický dluh Jaromíra Soukupa. Věřitelům podle rejstříku dluží skoro miliardu. Šéf Barrandova nepropadá panice

Jaromír Soukup ve studiu TV Barrandov.
Zdroj: herminapress
+ Další 3 fotografie
dluhy

Jaromír Soukup a jeho firmy se dál topí v problémech. Podle insolvenčního rejstříku dluží firma Barrandov Televizní Studio různým věřitelům skoro miliardu korun. Městský soud v Praze v pondělí vyhlásil na návrh firmy tzv. moratorium na majetek dlužníka. To znamená, že po dobu tří měsíců bude chráněna, aby se mohla reorganizovat.

Skoro miliardu korun dluží firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa. Vyplývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Městský soud v Praze v pondělí vyhlásil na návrh firmy tzv. moratorium na majetek dlužníka, které má chránit společnost před věřiteli. Ochrana platí tři měsíce, což má podle soudu poskytnout firmě čas na přípravu reorganizace.

Na Soukupa poslala firma exekutory

Barrandov Televizní Studio oznámilo v návrhu moratoria, že má závazky za více než 991 milionů korun. S moratoriem podle firmy souhlasí věřitelé stojící za nadpoloviční většinou závazků. Na vyhlášení moratoria upozornil server iRozhlas.cz, podle něhož Soukup žádá ochranu především před firmou Knowlimits Group, která už své pohledávky začala vymáhat pomocí exekutorů. "Firma Knowlimits na nás opakovaně útočí. Musíme s ní vyřešit spor. Naprostá většina dluhů, o kterých se píše, jsou závazky vnitroskupinové," uvedl podnikatel pro Expres.

Soukup v návrhu moratoria píše, že již dříve dosáhl vyhlášení individuálních moratorií, tedy ochrany před konkrétními věřiteli, a to před firmami Knowlimits Group a Barrandov Studio. Podmínkou této ochrany bylo zahájení preventivní restrukturalizace do 14. února. Podle Soukupa ale nakonec zahájení restrukturalizace nebylo možné, protože se nepodařilo odložit splatnost některých závazků a firma se dostala do platební neschopnosti. Proto požádala o tříměsíční ochranu před všemi věřiteli.

Doporučené video: Debata o Jaromíru Soukupovi a jeho problémech


Barrandov Televizní Studio nyní podle návrhu plánuje podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení reorganizace. "V tuto chvíli (firma) sestavuje reorganizační plán, který zamýšlí předložit věřitelům k hlasování ještě před zahájením insolvenčního řízení," uvádí v návrhu Soukup. Firma předpokládá, že plán předloží věřitelům před vypršením tříměsíční ochrany.

Kanály televize Barrandov kvůli dluhům za energie 20. ledna zhruba devět hodin nevysílaly po odpojení od dodávky elektřiny. Vysílání televize obnovila po nouzovém napojení na dieselové agregáty. Spolumajitel Barrandova Jan Čermák tehdy Deníku N řekl, že televize dlužila dodavateli energií.

Spolumajitel Jan Čermák: Úvaze o koupi Soukupova podílu jsem otevřený

Loni na podzim získal poloviční podíl ve společnosti Empresa Media, která vlastní i Barrandov Televizní Studio či vydává časopisy Týden a Instinkt, od Soukupa podnikatel Jan Čermák. Jediným členem představenstva firmy Barrandov Televizní Studio je podle obchodního rejstříku dál Soukup. Empresa Media má podle dřívějších informací také dluhy v řádu stovek milionů.

Čermák nevyloučil možnost, že by odkoupil Soukupův podíl. "Jsem té úvaze otevřený. Současně říkám, že ho k tomu nenutím, to není můj styl. Pokud ta nabídka přijde, pak si ji zhodnotíme. O podmínkách by se určitě jednalo, ty se dopředu nikdy neříkají," uvedl v nedávném vyjádření pro eXtra.cz.

"S většinou věřitelů se daří mluvit a nacházet řešení i teď. Vím, že některé vztahy jsou z minulosti složitější, ale to je v těchto projektech běžná věc. Pro mě je Jaromír Soukup partner a tak to beru," dodal Čermák a aspoň prozatím se tak postavil za Soukupa.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy