Asijské e-shopy s módou – které stojí za to a na co si dát pozor?
Levná, moderní, snadno dostupná, s doručením třeba už za dva týdny. Přesně taková je móda z asijských e-shopů. Které podle zákazníků patří k těm nejspolehlivějším? A na jaké praktiky asijských prodejců je třeba si dát pozor?
Přestože jsou letošní Dny Marianne minulostí, pořád existuje řada způsobů, jak na módě ušetřit a přitom zůstat stylová. Ten nejoblíbenější se nazývá asijské e-shopy. Na výběr jich je celá řada, záleží na každém, který upřednostní.
Vyzkoušejte Shein nebo Zaful
Předními čínskými e-shopy zaměřenými na módu jsou bezesporu Shein a Zaful. Disponují velmi podobným sortimentem – dámskou a pánskou módou od plavek až po kabáty a také širokým výběrem obuvi a doplňků.
Pro snadnější nákup na obou webech slouží recenze produktů. Přímo na stránce s libovolnou položkou lze najít hodnocení, ve kterých zákazníci popisují, jak sedí velikost, jak se jim zamlouvá materiál a další důležité aspekty. Přikládají i reálné fotografie, na nichž si lze prohlédnout, jak produkt vypadá na různých typech postav.
Výprodeje jsou v těchto obchodech na denním pořádku. Výjimkou není ani doprava zdarma a až 80% slevy, ve kterých se dají ulovit například krásné bikini za pouhých 130 Kč či letní nebo společenské šaty už od 80 Kč. Recenze oblečení ze Shein a Zaful si můžete přečíst na webu www.slevove.cz.
Asijské e-shopy v češtině
Hlavní výhoda Shein oproti Zaful tkví v tom, že disponuje českou verzí. Nic jako Shein eshop cz sice neexistuje, nabídka jazyků na oficiální webu Shein.com však zahrnuje i češtinu. Díky tomu odtud mohou objednávat t i zákazníci, kteří neumějí anglicky.
Stejným způsobem lze nakupovat asijskou módu v češtině také na Floryday či na LightInTheBox. I další weby, které českým rozhraním nedisponují, lze přepnout do češtiny. Jak? Jednoduše v nastavení internetového prohlížeče. Toto řešení je potřeba brát s rezervou, neboť se jedná o automatický překlad.
Pozor na fake značkové oblečení
Všechny uvedené e-shopy nabízejí své vlastní, originální zboží. Bohužel je častou praktikou čínských prodejců také distribuce fake značkového oblečení, které se od toho pravého dá na první pohled rozeznat je velmi těžko. Hlavní rozdíl se ukrývá v kvalitě a provedení.
Padělky bývají až desetkrát levnější než originální kousky, proto je někteří zákazníci vyhledávají cíleně. Za jejich nákup jim žádný postih nehrozí, trestného činu by se dopustili až ve chvíli, kdy by se takový produkt pokusili prodat. Známými distributory padělků jsou AliExpress, Wish a iOffer.
V poslední době roste také popularita fake značkového oblečení z Turecka. Turisté ho – ať už online, nebo přímo na místě – nakupují za pár korun a pak ho prodávají mnohonásobně dráž například na facebookových skupinách.