Sitcom od Chucka Lorreho a Billa Pradyho jistě znáte, geniální autista Sheldon a jeho o něco méně chytrý spolubydlící Leonard, na které se lepí blonďatá sousedka Penny, která ani nemá vysokou, a Howard a Raj. Tohle jste však o seriálu zaručeně nevěděli:

1. V pilotním dílu, který nakonec nebyl odvysílán, Penny hrála brunetka, Sheldon nebyl asexuál a Raj s Howardem se v něm ani neobjevili. I tak seriál zaujal, změnil se ale scénář a natočil druhý pilot, který už jistě znáte.

2. Roli Sheldona původně dostal Leonard. Pak se ale ukázalo, že mu příliš nesedí.

3. Jim Parsons, představitel Sheldona, je gay. Přiznal to teprve až před třemi lety během rozhovoru v The New York Times.

4. Role Sheldona má svůj předobraz v americkém fyzikovi a držiteli Nobelovy ceny za teorii sjednocené elektroslabé interakce mezi elementárními částicemi, Sheldon Lee Glashowovi.

5. Na natáčení docházeli studenti z California Institute of Technology.

6. Víte, jaké má příjmení Penny? V seriálu ani jednou nezazní!

7. Leonard prý nosí brýle bez skel. Tak buďte pozorní, v některých dílech je to údajně i vidět.

8. Původně se měl seriál jmenovat Lenny, Penny a Kenny.

9. Jestli jste nepobrali Sheldona, když vysvětluje pravidla hry Kámen-nůžky-papír-ještěr-Spock, tak tady je máte: Nůžky rozstřihnou papír. Papír balí kámen. Kámen drtí ještěra. Ještěr otráví Spocka. Spock zničí nůžky. Nůžky zabijí ještěra. Ještěr sežere papír. Papír usvědčuje Spocka. Spock nechá vypařit kámen a kámen tupí nůžky.

10. Penny se původně měla jmenovat Katie. Měla být alkoholička a pracovat v salónu krásy. V neodvysílaném pilotu ji hrála Amanda Walsh.