Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Arturova chůva Golda o seriálu Iveta: Hysterickou Bartošovou jsem nikdy nezažila

Seriál Iveta
Zdroj: Se svolením Voyo, herminapress / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
PŘEKVAPENÍ

S realitou to nemá skoro nic společného, jde o hodně pravdě vzdálenou pohádku. Tak v posledních dnech reagují spolupracovníci Ivety Bartošové (†48) na druhou řadu seriálu Iveta, který zrovna uvádí novácké Voyo. Redakce eXtra.cz hovořila se Zlatou Dvořákovou alias Goldou, která v domácnosti Ivety dlouho působila jako chůva jejího syna Artura. Co k seriálu uvedla?

Zlata Dvořáková alias Golda: O Ivetě moc lidí pravdu neví

„Předně musím říct, že jsem ze seriálu doteď viděla jen ukázky, které běží na Nově, ale ani jeden díl vcelku. A to, co jsem zahlédla, mě nelákalo natolik, abych si to Voyo předplatila a pustila,“ sdělila nám Golda.

„Nelákalo by mě to ale ani tak, protože si nemyslím, že existuje moc lidí, kteří by o jejím soukromí z doby kolem revoluce znali dostatek informací. Syn určitě vůbec nic, příbuzní jen sem tam něco a to je tak všechno. Tak nevím, odkud tvůrci čerpali,“ myslí si.

Seriál Iveta: Udělali z ní hysterku

„Hodně mi teď volají známí a kamarádi, co s Ivetou přišli za ta léta do intenzivnějšího kontaktu, a ti tvrdí, že je to plné faktografických nesmyslů. Řada situací se měla udát jinak, jindy a jinde. Říkají, že to je spíš taková pohádka pro masy než příběh z jejího skutečného života. Podle nich to s realitou nemá skoro vůbec nic společného – kromě Ivetina jména,“ dozvěděla se.

„Sama jsem viděla ukázku, když Láďa Štaidl odjížděl do USA a herečka Anna Fialová, která ji ztvárňuje, tam sebou vztekle třískla. U tohohle momentu jsem nebyla, ale nikdy jsem Ivetu neviděla takhle hysterickou. Říkala jsem si, jestli to není přehrávání. Ale mohla to být zkrátka vize režiséra,“ krčí Golda rameny.

„Proto to na mě trochu působí tak, i podle toho, co mi říkají ostatní, že to opravdu není moc o Ivetině skutečném životě,“ doplnila.

Když už mne cituje bulvár, nemohu ještě nenapsat, co mne na sérii Iveta štve. A to je zpodobnění Karla Svobody. Karlové...

Zveřejnil(a) Jan Adam dne Úterý 16. května 2023

Hodně často se také řeší, a nejspíš to bude obsahem třetí série, jestli měl někdo podíl na její smrti. Řada lidí bůhvíproč obviňovala i bulvár.

„Iveta se ho bála, podle mě dost zbytečně. Říkala jsem jí tehdy, ať to dělá jako Lucie Bílá, která s ním uměla spolupracovat a domluvit se. Využít ho ve svůj prospěch. Ale Iveta byla úplně jiná. Byla sice ráda, že se o ní píše, ale zároveň měla až panický strach, že jí bude chtít ublížit,“ dodala Golda.

Miloš Schmiedberger: Je to seriál, ne dokument

O názor na seriál jsme poprosili i fotografa Miloše Schmiedbergra, který s Ivetou Bartošovou v devadesátých letech intenzivně spolupracoval. Trvalo to řadu roků a byli spolu často dlouhé týdny nonstop.

„Viděl jsem to, pozvali mě na premiéru. Na mě to působí jako seriál. Dokument to opravdu není. Její život se ani nedá ztvárnit v pár krátkých dílech, na to byl moc mnohovrstevnatý. Je to ale velice hezký romantický příběh o dvou lidech a jejich lásce a společné práci. Ale nemá cenu řešit, jestli to faktograficky odpovídá skutečné historii. Je to samostatné seriálové dílo. Nehledal bych v tom ani pravdu, ale ani lež,“ doplnil.

Nejtvrdší kritika zaznívá od bývalého tajemníka Karla Gotta, Jana Adama. Ten si myslí, že Bartošová a Štaidl se musejí obracet v hrobě.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy