Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Artur Štaidl slaví 26 let: Z dlouhovlasého chlapečka, studentem psychologie. Po rodičích zdědil miliony

+ Další 4 fotografie

V úterý 11. října slaví 26. narozeniny Artur Štaidl, syn slavných rodičů, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Jeho maminkou byla Iveta Bartošová (†48) a tatínkem Ladislav Štaidl (†75). Právě ten mu nejspíš dal do života nejvíc.

Artur Štaidl: Záchrana od otce

Mladý Artur Štaidl byl hvězdou už od narození, celý národ zajímalo, jak se daří maličkému synovi zpěvačky Ivety Bartošové a někdejšího hudebníka Ladislava Štaidla.

Bohužel také zažíval problémy, když Iveta neměla zrovna svá nejšťastnější období. Střídali se partneři, týmy, problémy s pitím a prášky a malý Artur v tom všem musel žit. Štaidl sice dlouho odolával s tím, že dítě má být u matky, nakonec ale nebylo zbytí a chlapce se v jeho 15 letech ujal sám.

A jak se časem ukázalo, podařilo se mu i tak z pubertálního dítěte vychovat milého, sympatického mladého muže, který podle informací eXtra.cz na oba rodiče vzpomíná s láskou.

I o minulosti s matkou, která před osmi lety skočila pod vlak, mluví velmi shovívavě. A že si přitom užil svoje.

Dobré vzpomínky

„Mám spíš jen ty dobré vzpomínky, kdy jsme spolu trávili čas, kdy jsme chodili ven se psem a podobné záležitosti. Takové ty jednoduché, lehčí vzpomínky,“ sdělil pořadu Život ve hvězdách TV Nova.

„Bylo to emociálně složitější, když jsem to četl, ale člověk v sobě musí všechno přijmout a jít dál,“ popisoval ohledně seriálu Iveta s tím, že i smrt mámy raději vytěsnil, protože to byl silný emociální zážitek.

Artur se s ohledem na minulost médiím spíše straní. O tom, co se s ním dělo po přestěhování k otci, víme (vlastně naštěstí) poměrně málo. Je známo, že vystudoval hotelnictví, chvíli se živil jako barman, číšník a zpíval v metalové kapele Behind the Mirror (Za zrcadlem), která se před čtyřmi lety rozpadla. Při procesu hledání sebe sama dokonce prodával i vodní dýmky. Byl také vedoucím provozu či domovníkem.

V poslední době na svém Instagramu uvádí, že studuje psychologii. Zdá se, že svůj dosavadní život přehodnotil a nastavuje si ho jinak.

V tom by mu mohlo pomoci i dědictví po rodičích, které bude patrně větší po tatínkovi, jenž zemřel v roce 2021 na komplikace po prodělání covidu. Byl totiž velmi úspěšným podnikatelem.

Po smrti Ladislava Štaidla po něm čtyři jeho potomci zdědili 47 568 112 Kč, jak informoval tehdy Blesk. Všichni čtyři mají nárok na 25 % podíl z práv na písně a další dílo nejen svého otce Ladislava, ale také jeho bratra, textaře Jiřího Štaidla (†30). Kromě toho Artur získal po otci nejvyšší podíl (40 %) ze všech bankovních účtů a také podílové listy.

Jenže ani všechny peníze světa nevynahradí ztrátu obou rodičů…

Co se partnerek, Artur jich už několik měl. Naposledy se veřejnost před dvěma lety dozvěděla o půvabné Simoně. Jestli to párečku vydrželo, se ale neví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy