Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Artur Štaidl devět let po smrti milované maminky: Přišel o oba rodiče, zdědil miliony a měl spor s Rychtářem

Artur Štaidl: Jak šel čas se synem Ivety Bartošové, který ztratil oba rodiče
Zdroj: Herminapress.cz/Renata Bušková/koláž eXtra.cz
+ Dalších 20 fotografií
syn zpěvačky

Na premiéře druhé řady seriálu Iveta byl k vidění i jediný syn hvězdné zpěvačky, jehož otcem je proslulý hudebník a textař Ladislav Štaidl (†75). Arturu Štaidlovi je dnes už 26 let a už dávno není dospívajícím hochem – v době smrti maminky, od níž tento víkend uplyne 9 let, mu bylo ale pouhých 17. Za svůj život si tak prošel mnohými ranami, ale jak zachytili redaktoři eXtra.cz, zvládl se s nimi bravurně vypořádat.

Když v roce 2014 Iveta Bartošová (†48) ukončila dobrovolně svůj život skokem pod vlak, Ladislav Štaidl se stal otcem na plný úvazek. Snažil se syna Artura zasaženého tragédií utěšovat a vytvořit mu stabilní prostředí. Věnoval mu také patro ve svém činžovním domě v Apolinářské.

Po střední škole se Artur blýskl v kapele, kterou založil se svým kamarádem ze školních let Jakubem Machačkou. Metalcorová hudební skupina Behind the Mirror v době své největší slávy měla šest členů a v roce 2016 byla nominována na Českého slavíka v kategorii Hvězda internetu.

Velké dědictví po otci

Jenže ztráta maminky nebyla jedinou ranou, kterou mu osud uštědřil. Když Artur přišel i o druhého rodiče, byt v Apolinářské ulici po Ladislavu Štaidlovi zůstal právě jemu. On a jeho sourozenci Jiří, Jan a Karolína zdědili i nemalé peníze. Mezi sebe si podle informací Blesku sourozenci rozdělili přes 47 milionů korun. Každý si tedy přišel téměř na 12 milionů.

Artur po otci zdědil nejen hudební talent a podobu, ale také obchodního ducha. Zděděné peníze proto investoval. Nejprve podnikal s vodními dýmkami a nabízel i své fotografické služby. Namísto luxusního života, který by si Artur mohl užívat, dědictví vložil do dalších nemovitostí. Předloni například koupil třípokojový byt v novostavbě v pražských Záběhlicích. Nejen otec, ale i maminka by tak byla pyšná.

Spor s Rychtářem o ostatky

Bohužel právě s Ivetou se pojí i jedna křivda, kterou musel Artur skousnout. Její poslední manžel Josef Rychtář totiž nechtěl vrátit ostatky své zesnulé ženy jejímu synovi, který o to dlouhé roky usiloval. Nakonec to ale vzdal a smířil se s tím, že je nedostane. I proto není třeba dodávat, že s vdovcem nemá dobré vztahy.

Jak ale bylo patrné na premiéře druhé řady seriálu Iveta, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz, z Artura i přes všechny útrapy vyrostl pohledný gentleman, který rozdává úsměvy na všechny strany. Do Lucerny dokonce dorazil po boku své půvabné přítelkyně, kterou vůbec poprvé vyvedl do společnosti. Dlužno dodat, že spolu jim to náramně slušelo a Artur se po celou dobu choval jako pravý gentleman, když své partnerce nabídl rámě nebo ji pomohl usadit.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy