Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Aronův páníček si může pískat: Za zabití Vlastíka (†1) padl směšně nízký trest!

Zdroj:
verdikt
Jeho nevychovaný pes předloni rozkousal malému Vlastovi (†1) hlavu, soudce teď rozhodl o trestu. Majitel Arona Lukáš Č. (31) vyvázl s podmínkou, obžalován byl z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Původně mu hrozilo šest let za mřížemi.

Podmínku se zkušebním odkladem na tři roky vyfasoval Lukáš Č. (31), majitel psa, který koncem roku 2017 zabil malého chlapečka. Byl ve stejné místnosti, když Aron kousl Vlastíčka (†1) do hlavy tak, že na místě zemřel.

Muž tvrdil, že dítě často psa tahalo za varlata a za ocas. Toho se měli dopouštět i další členové rodiny. Vlastíček měl Arona za ocas zatahat i před tragickým okamžikem. Neštěstí se stalo předloni v jednom z panelových bytů na přerovském sídlišti Předmostí.

Minulý týden se rozjela vášnivá debata o tom, kdo smrt Vlastíčka zavinil. Podle soudního znalce byl totiž pes "časovanou bombou", s čímž řada lidí souhlasila, hlasitější byl však tábor odpůrců tohoto tvrzení. Ti byli přesvědčeni, že chlapeček psa vyprovokoval, a tak si za tragický následek mohl sám.

„Majitelé si ho vycvičili podle svého nejlepšího svědomí, chtěli ho jako mazlíčka a to jim stačilo," uvedl znalec s tím, že kříženec argentinské dogy a stafordšírského teriéra byl "odjištěnou zbraní". Takoví psi jsou podle něj v jiných částech světa používání k lovu pum nebo divokých prasat.

Související články

Další články