Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Aron chlapečkovi (†1) rozkousl hlavu, teď rozdělil Čechy: Pes zabiják, anebo chudák?!

+ Další fotografie
Rozdělené Česko
Pes předloni v přerovské části Předmostí zabil malého chlapečka (†1), zpovídá se z toho jeho majitel Lukáš Černošek (30). Je obžalovaný z usmrcení z nedbalosti. Soudní znalec ve čtvrtek uvedl, že kříženec argentinské dogy a stafordšírského teriéra byl „odjištěnou zbraní“ a „časovanou bombou“. To rozdělilo Čechy na dva tábory. Jedni jsou přesvědčeni, že psa vyprovokovalo dítě a další lidé, podle druhých jde o zabijáckou bestii, která si nezaslouží další slitování.

Chlapeček (†1) zatahal psa za ocas, ten ho zabil. Rozzuřený kříženec argentinské dogy a stafordšírského teriéra několikrát kousl dítě do lebky, to masivním zraněním hlavy na místě podlehlo. Tragédie se stala už předloni v prosinci v Přerově na Moravě.

Obžalovaný z usmrcení z nedbalosti je majitel psa Lukáš Černošek (30), který byl v osudnou chvíli s chlapečkem v místnosti. Tehdy randil se sestrou matky zabitého dítěte. Před soudem uvedl, že chlapec psa často píchal do očí, tahal ho za ocas nebo za varlata. Připustil to i otec dítěte, ale dodal, že zvíře bylo nevychované. Černoškovi, který odvedl ostatní ratolesti, jež se v místnosti nacházely, do kuchyně a pak zavolal záchranku, původně hrozilo až šest let za mřížemi.

Ve čtvrtek promluvil i soudní znalec, psa označil za „odjištěnou zbraň“, což rozdělilo Česko na dva tábory. „Majitelé si ho vycvičili amatérsky, sice podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, ale jako rodinného mazlíčka. Uměl chodit na vodítku, rozuměl svému jménu. Jinak si dělal, co chtěl. Aron byl časovanou bombou. Šance na jeho převýchovu je, nikoliv však v rukou obžalovaného,“ uvedl znalec před přerovským soudem.

Chudák je pes, ne to dítě

Lidé, většinou sami majitelé psů, pokládají zvíře za oběť rozmazleného dítěte. „Psa cvrnkali do koulí a tahali za ně, ještě se tomu chlámali a pes do té doby nic neudělal. Ale byl prý nepříliš vychovanej, zajímavý. Toho otce dítěte bych taky asi vytahala za koule,“ napsala na sociální síti Veronika.

A ve svých postojích není zdaleka sama. „Pořád a stále dokola… Můžete si za to sami! Nechat dítě, aby píchalo psa do očí. Tak co čekáte? Pes není hračka,“ je přesvědčená Martina.

Se psem prý do útoku na chlapečka nebyly žádné problémy, prý však útočil na jiné psy. To ale Černošek odmítl.

Mezi druhou polovinou Čechů převládá názor, že bojový pes nemá být v paneláku. Černošek si ho měl pořídit někam na statek a pořádně ho vycvičit, píší lidé. „Jste fakt kreténi, nebo co? Pes zabije dítě a vy víc litujete toho psa. Jděte se léčit,“ napsala Andrea. „V jižní Americe to loví pumy nebo divoká prasata, tady si to borec dotáhne do paneláku k dětem. Idiot je on i ten pes,“ vzkázal rázně Pavel.

Rozsudek bude vynesen v pondělí 8. dubna, z původních navrhovaných 6 let za mřížemi si Černošek pravděpodobně odsedí 18 až 24 měsíců.

Mohlo by vás zajímat

Další články