Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Arnold Schwarzenegger má 73: Terminátor se udržuje v kondici, společnost mu dělá osel

Arnold Schwarzenegger má 73: Terminátor se udržuje v kondici, společnost mu dělá osel
Zdroj: archiv Arnolda Schwarzeneggera
+ Dalších 11 fotografií
narozeniny
Arnold Schwarzenegger, hrdina nespočtu amerických akčních filmů, slaví 73. narozeniny. Jedna z kulturistických legend se i ve svém věku udržuje v kondici a volný čas tráví jízdou na kole či posilováním. Doma se navíc každý den mazlí se svým oslem, který je pro něj nejlepším zvířecím přítelem.

Arnold Schwarzenegger se narodil 30. července 1947 v Thalu v Rakousku. Jeho dětství nebylo jednoduché a nevyrůstal v blahobytu. V domě, ve kterém s rodiči bydlel, neměli elektřinu, ústřední topení ani vodovod. Od mládí se stejně jako jeho otec intenzivně věnoval sportu. Nejprve fotbalu, potom atletice a nakonec kulturistice.

Od roku 1961 Arnold intenzivně trénoval a zanedlouho získal titul juniorského mistra Evropy. Vyhrál sedm titulů Mr. Olympia, několikrát Mr. Universe a Mr. World. Mezitím se ale začal věnovat i herectví a účinkoval v několika neznámých filmech. Kulturistiku následně odsunul na druhou kolej, aby mohl většinu času věnovat snaze o prosazení ve filmovém světě.

V prvním snímku si zahrál v roce 1970 a na první skutečný úspěch čekal dlouhých 12 let. Snímek Barbar Conan se stal hitem a z Arnolda udělal velkou hvězdu. Jen o dva roky později vyšel první Terminátor a svalnatého Schwarzeneggera znal najednou celý svět.

Životní styl Arnolda Schwarzeneggera

Arnold se natáčení akčních filmů ani po sedmdesátce nevzdává a letos se například objeví ve filmu Legenda o Conanovi, v němž se znovu vrátí k postavě, díky které se stal slavným. Proto nelení a udržuje se v kondici. Kromě pravidelné jízdy na kole navštěvuje i posilovnu, kde na sobě poctivě dře.

Člověk po sedmdesátce už by se neměl přetěžovat a Arnold přesně ví, jak si po dřině v posilovně odpočinout. Doma se věnuje svému oslíkovi, ke kterému má velmi silný vztah a kterého dokonce občas krmí i u kuchyňského stolu. Na snímky se podívejte v galerii.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy