Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Arktické mrazy nás budou trápit dál: Ochladí se až na –30 stupňů! Kdy se konečně oteplí?

Zimy si ještě užijeme.
Prakticky celou zimu nespadly teploty tak rapidně nízko jako za poslední týden. Celý týden se budou denní teploty pohybovat kolem -10 °C, ale nejchladnější bude středa a čtvrtek, kdy na některých místech v Česku může teplota klesnou až k -30 °C. Mírné oteplení očekávejte až s příchodem příštího víkendu.

Arktické mrazy ani v tomto týdnu na území Česka rozhodně nepoleví. Obzvlášť tento pracovní týden bude pořádně přituhovat. Středa a čtvrtek by měly být nejchladnějšími dny v týdnu a teplota na některých místech může klesnout až k –30 °C.

„Do druhé poloviny týdne se očekávají minimální teploty od –10 do –15 °C, při malé oblačnosti, slabém větru a sněhové pokrývce se budou pohybovat kolem –18 °C. V tradičně nejstudenějších místech budou naměřeny teploty i pod –30 °C,“ tvrdí meteorologové s tím, že výstraha před silnými mrazy trvá i nadále.

V pondělí očekávejme oblačno, zpočátku místy polojasno až skoro jasno. Ojediněle, na horách místy slabé sněžení. Maximální teploty –9/-5 °C. Úterý bude velmi obdobné, ale pořádně přituhovat začne ve středu.

Nejnižší noční teploty –11 až –15 °C, ojediněle kolem –20 °C. Nejvyšší denní teploty –10 až –6 °C. Připravte se na oblačnou oblohu s místy sněhovými srážkami. Ve stejném duchu se ponese i čtvrteční den. Sice bude jasno, až polojasno, ale teploty rapidně klesnou.

Nejnižší noční teploty –13 až –17 °C, ojediněle kolem –21 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C. V pátek se ale začne mírně oteplovat. Nejnižší noční teploty klesnou k –6 až –10 °C, ojediněle kolem –13 °C. Nejvyšší denní teploty –4 až °C.

S příchodem víkendu by se mělo konečně oteplit a poprvé během celého týdne teploty neklesnou do minusových stupňů. Nejnižší noční teploty +1 až –4 °C, zpočátku při zmenšené oblačnosti kolem –8 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +4 °C, postupně místy až 7 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články