Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Arktické mrazy nás budou trápit dál: Ochladí se až na –30 stupňů! Kdy se konečně oteplí?

Zimy si ještě užijeme.
Zdroj: archiv
Prakticky celou zimu nespadly teploty tak rapidně nízko jako za poslední týden. Celý týden se budou denní teploty pohybovat kolem -10 °C, ale nejchladnější bude středa a čtvrtek, kdy na některých místech v Česku může teplota klesnou až k -30 °C. Mírné oteplení očekávejte až s příchodem příštího víkendu.

Arktické mrazy ani v tomto týdnu na území Česka rozhodně nepoleví. Obzvlášť tento pracovní týden bude pořádně přituhovat. Středa a čtvrtek by měly být nejchladnějšími dny v týdnu a teplota na některých místech může klesnout až k –30 °C.

„Do druhé poloviny týdne se očekávají minimální teploty od –10 do –15 °C, při malé oblačnosti, slabém větru a sněhové pokrývce se budou pohybovat kolem –18 °C. V tradičně nejstudenějších místech budou naměřeny teploty i pod –30 °C,“ tvrdí meteorologové s tím, že výstraha před silnými mrazy trvá i nadále.

V pondělí očekávejme oblačno, zpočátku místy polojasno až skoro jasno. Ojediněle, na horách místy slabé sněžení. Maximální teploty –9/-5 °C. Úterý bude velmi obdobné, ale pořádně přituhovat začne ve středu.

Nejnižší noční teploty –11 až –15 °C, ojediněle kolem –20 °C. Nejvyšší denní teploty –10 až –6 °C. Připravte se na oblačnou oblohu s místy sněhovými srážkami. Ve stejném duchu se ponese i čtvrteční den. Sice bude jasno, až polojasno, ale teploty rapidně klesnou.

Nejnižší noční teploty –13 až –17 °C, ojediněle kolem –21 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C. V pátek se ale začne mírně oteplovat. Nejnižší noční teploty klesnou k –6 až –10 °C, ojediněle kolem –13 °C. Nejvyšší denní teploty –4 až °C.

S příchodem víkendu by se mělo konečně oteplit a poprvé během celého týdne teploty neklesnou do minusových stupňů. Nejnižší noční teploty +1 až –4 °C, zpočátku při zmenšené oblačnosti kolem –8 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +4 °C, postupně místy až 7 °C.

Související články

Další články