Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

ARKTICKÁ ZIMA SE VRACÍ: O víkendu udeří mrazy až –12 a přijde silný vítr! PŘEDPOVĚĎ

Zdroj: Profimedia
Ačkoliv už se mohlo zdát, že jaro je konečně tady, počasí se opět chová nevyzpytatelně. Zatímco dnes teploty dosáhnou až 11 stupňů, o víkendu opět udeří arktická zima. Čeká nás silný vítr, který bude dosahovat rychlosti až 90 km/h, nepříjemných -12 stupňů a na horách sněhové jazyky a závěje.

Minulý týden Češi houfně odhazovali kabáty, aby je o pět dní později znovu museli vytahovat. Jarních teplot si ještě užijeme ve čtvrtek, kdy bude až 11 stupňů. Už v pátek ale teploty spadnou k nule. Arktická zima je zpátky a jaro stále v nedohlednu. Nejhůř bude v neděli.

Pátek

Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 stupni, jižní Morava se může těšit až na 9 stupňů. Jenže odpoledne teploty zásadně spadnou a večer počítejte místy s náledím. Bude převážně zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. V horských oblastech se může vyskytnout sněžení.

Sobota

Extrémní teplotní skok přijde v sobotu, kdy počítejte s poklesem na –2 až –8 stupňů. Na většině míst republiky bude přes den –5 stupňů. Obloha bude zatažená až oblačná, vyskytnout se mohou sněhové přeháňky. Na horách počítejte se sněhovými závějemi, v určitých místech se mohou tvořit sněhové jazyky.

Neděle

Nejkritičtější bude neděle, kdy mrazy udeří v plné síle. Zatažená až oblačná obloha se sice přes den vyjasní na polojasno, ale teploty klesnou na –6 až –12 stupňů. Denní maximum se bude pohybovat mezi –6 až –2 stupni. Moravu a Slezsko navíc zasáhne silný vítr, jehož rychlost může dosahovat až 90 km/h. Stále počítejte se sněhovými jazyky a na horách se závějemi.

Související články

Další články