Minulý týden Češi houfně odhazovali kabáty, aby je o pět dní později znovu museli vytahovat. Jarních teplot si ještě užijeme ve čtvrtek, kdy bude až 11 stupňů. Už v pátek ale teploty spadnou k nule. Arktická zima je zpátky a jaro stále v nedohlednu. Nejhůř bude v neděli.

Pátek

Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 stupni, jižní Morava se může těšit až na 9 stupňů. Jenže odpoledne teploty zásadně spadnou a večer počítejte místy s náledím. Bude převážně zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. V horských oblastech se může vyskytnout sněžení.

Sobota

Extrémní teplotní skok přijde v sobotu, kdy počítejte s poklesem na –2 až –8 stupňů. Na většině míst republiky bude přes den –5 stupňů. Obloha bude zatažená až oblačná, vyskytnout se mohou sněhové přeháňky. Na horách počítejte se sněhovými závějemi, v určitých místech se mohou tvořit sněhové jazyky.

Neděle

Nejkritičtější bude neděle, kdy mrazy udeří v plné síle. Zatažená až oblačná obloha se sice přes den vyjasní na polojasno, ale teploty klesnou na –6 až –12 stupňů. Denní maximum se bude pohybovat mezi –6 až –2 stupni. Moravu a Slezsko navíc zasáhne silný vítr, jehož rychlost může dosahovat až 90 km/h. Stále počítejte se sněhovými jazyky a na horách se závějemi.