Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ariana Grande čelí kvůli svému hitu 7 Rings žalobě: Obvinili ji z plagiátorství

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
soud
Ariana Grande se svým albem Thank U, Next znovu tvrdě narazila. Tentokrát to vypadá, že se ocitne před soudem ve věci plagiátorství písně 7 Rings. Ta se podle žalující strany až podezřele moc podobá písničce You need it, I got it od rappera Joshe Stona, která vznikla už před dvěma lety.

Zpěvačka se spolu s dalšími sedmi spoluautory písně měla dopustit plagiátorství. Podle žaloby, která byla podána k soudu ve státě New York, je 7 Rings padělkem původního díla You need it, I got it od rappera a producenta Joshe Stona, který si říká DOT. Na straně obžalovaných stojí kromě Ariany Grande i několik hudebních vydavatelství v čele s Universal Music.

Písně se shodují, soudí oslovení znalci

V žalobě dále stojí, že díky porovnávací analýze hudby, textu, verše, rytmické struktury, metrického rozmístění a kontextu příběhu, kterou provedli jak hudební odborníci, tak běžní posluchači, všichni došli ke stejnému závěru. A to, že hit 7 Rings jasně okopíroval I Got It. Žaloby ve věci plagiátorství jsou v Americe mezi umělci velmi časté a často taky neoprávněné. Žalující se ve většině případů snaží na účet slavného interpreta zviditelnit. Je tedy dost pravděpodobné, že soud nakonec celou záležitost smete ze stolu.

Josh Stone představil svoji píseň producentům Ariany Grande

Co však celý případ komplikuje, je setkání Joshe Stona s lidmi z vydavatelství Universal Music, které proběhlo už v roce 2017. Přehrál jim při schůzce několik svých písní včetně I Got It. Podle Joshe se producentovi Thomasovi Lee Brownovi právě tahle písnička velmi líbila a měl zájem spolupracovat na jejím rozvoji. A Thomas je „shodou okolností“ i producentem Ariany Grande, který spolupracoval na jejích posledních pěti albech.

Kromě finanční náhrady Josh požaduje i zákaz pro Arianu s písní v budoucnu vystupovat a odeslání všech fyzických nosičů k destrukci. To by ovšem v případě jeho vítězství bylo stejně prakticky nereálné. Pokud ovšem soud argumenty žaloby připustí, Josh Stone spolu se svým právníkem mají slušnou pozici pro vyjednávání o peněžním vyrovnání.

Související články

Další články