Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Arenberger si měl dopřávat neoprávněný luxus v centru Prahy. Je to překroucené, brání se

Petr Arenberger.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
Kauza

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) podle informací Seznam Zpráv oklamal městskou část Prahy 1. V roce 2019 od nich měl koupit byt s tím, že nevlastní žádnou jinou nemovitost v Praze ani Středočeském kraji. Jenže v té době vlastnil domy v hlavním městě i na Mělnicku. Arenberger celou situaci označil za úsměvnou a překroucenou. 

Současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger si zřejmě zadělal na průšvih. Seznam Zprávy přišly s informací, že si měl v dubnu 2019 pořídit od městské části Praha 1 byt v Bolzanově ulici. Zaplatil za něj 11,5 milionu korun a podmínkou pro získání tohoto bytu bylo, že nesmí vlastnit jiné nemovitosti v Praze ani Středočeském kraji a zároveň musí zachovat místo bydliště. Městská část Praha 1 nyní zkoumá, jestli byla tato podmínka skutečně splněna.

Vila v Kobylisích i byty na Mělnicku

Podle informací Seznamu by měl ale Arenberger žít ve své vile na Praze 8. V dokumentu nazvaném „Záměr prodeje bytu č. 1604/7 v objektu č.p. 1604 Bolzanova 7 v souladu se Zásadami pro prodej bytů jejich oprávněným nájemcům“ se přímo uvádí, že Petr Arenberger nevlastní v Praze ani ve Středočeském kraji žádnou nemovitost.

V září 2018 tento dokument schválilo Zastupitelstvo městské části Praha 1 a o sedm měsíců tento byt získal Arenberger do svého osobního vlastnictví. Jak ale prokázaly Televize Seznam a Seznam Zprávy, současný ministr zdravotnictví v té době vlastnil několik nemovitostí včetně vily v pražských Kobylisích a také několik domů na Mělnicku.

Vlastním spíše políčka

Na událost už zareagoval i sám Arenberger. V pořadu na CNN Prima News řekl, že žádný podvod neudělal a kauza je nafouknutá. „To, že se v mediálním prostoru můžou nějakým způsobem překroutit třeba ty nemovitosti, je naprosto úsměvné,” prozradil. Co se týče jeho údajných nemovitostí,tak podle svých slov vlastní „spíše políčka” roztroušená v okrese Mělník. „Je to vždy lehce nafouknuté, aby to bylo mediálně zajímavé,” doplnil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy