Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Areál Monínec: Užijte si několikadenní zábavu a adrenalin na jednom místě!

Areál Monínec: Užijte si několikadenní zábavu a adrenalin na jednom místě!
Zdroj: Monínec s.r.o.
+ Další 3 fotografie
Průvodce na cesty 2020
Už zkraje května zahájil tento oblíbený areál sezónu otevřením Aktivity parku, který patří k jeho největším chloubám. Nyní se otvírá v celém svém rozsahu a nabídne návštěvníkům celou řadu adrenalinových atrakcí obohacených o animační programy, komentované sledování noční oblohy nebo setkání se zajímavými osobnostmi.

První zajímavostí a nejoblíbenějším místem, kam může návštěvník na Monínci během letní sezóny zavítat a zažít adrenalin, dobrodružství i se trochu protáhnout, je Aktivity park. Rozhodně si nesmíte nechat ujít stometrovou kuličkovou dráhu, tubing, trampolínu, lukostřelbu nebo třeba discgolf. Velkým lákadlem je i lanový park nebo vodní maxiskluzavka, která měří sto metrů.

Aktivity park

Kromě oblíbeného Aktivity parku je otevřena také terasa s neuvěřitelným výhledem do údolí Českého Meránu, kde si určitě rádi vychutnáte vychlazený drink a něco dobrého k snědku. Nebojte, děti vás rušit nebudou, mezitím se zabaví na venkovním hřišti s houpačkou, klouzačkou, lezeckou stěnou, pískovištěm či skákacím panákem. V teplém počasí se můžete těšit i na venkovní vyhřívaný bazén s protiproudem a perličkovou lázeň.

Sjezdová trať

Udělejte si výlet lanovkou a pokochejte se pohledem na trať Family trail dvojnásobného mistra světa v biketrailu Josefa Dresslera a jeho týmu. Ta měří zhruba tři kilometry a nabízí řadu zatáček, vln, malých skokánků, lesní lehce kamenité pasáže nebo i průjezdový tunel. Na tuto trať si můžete zakoupit jednotlivé jízdy nebo také časovou permanentku a jezdit si, jak dlouho budete chtít.

Noční sledování oblohy

„Oproti předchozím rokům navíc pro návštěvníky chystáme na červenec a srpen několik vylepšení. Pro děti a dospělé to bude například celotýdenní animační program nebo noční sledování hvězd na obloze, které bude doplněno odborným komentářem. Každý čtvrtek večer se navíc počítá také se setkáním s vybranými osobnostmi z oblasti kultury a dalších,“ prozradil další novinky Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu Monínec

Přírodní koupaliště

Na Monínci oceníte i přírodní koupaliště Pilský rybník, kde najdete kromě pláže a hřiště na volejbal menší občerstvení. Od dolní stanice lanovky pak vede naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se tu nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.

Výlety na elektrokolech

Další aktivitou, která vás na Monínci nadchne, je půjčovna elektrokol, díky kterým pro vás budou výlety do okolí snadným cílem. A že je co navštívit! Výlety do okolí Milevska ocení především děti. Navštivte unikátní zážitkový park v přírodě, nahlédněte do Muzea maškar a navrch se můžete vykoupat v Orlíku nebo svézt parníkem.

Pěší výlety

Pěšky se zase můžete vydat nejkrásnějším úsekem údolí Lužnice stezkou Toulavou, která byla jako první a jediná v Česku zařazena na seznam nejlepších stezek Evropy - Leading Quality Trails Best of Europe. Trasa návštěvníky zavede po starých kamenných chodníčcích, které stavěl Klub českých turistů s podporou hraběte Harracha už v roce 1899, hlubokým údolím řeky kolem strmých skal a starých mlýnů až ke zbytkům hradu Příběnice a Stádleckému řetězovému mostu. Cestou lze navíc soutěžit – na infotabulích návštěvník najde zábavný vědomostní kvíz.

Možnosti ubytování

Jak sami vidíte, na Monínci je toho spousta, je tedy ideální vyrazit tam na několik dní. Zabavíte se klidně celý týden a ubytování v místním hotelu si zamilujete. Samozřejmostí je i možnost stravování v hotelové restauraci nebo možnost většího klidu v sousední depandanci Nová Javorka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy