Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Archie se narodil bez očí! Nyní mu do hlavy nasadili gelové implantáty! Foto uvnitř článku

Malý Archie je bojovník.
Zdroj: profimedia.cz
Malý Australan Archie Innes (dnes mu je 10 měsíců) se narodil bez očí. Miminko trpí vzácným syndromem SOX2. Lékaři ale věří, že díky moderní technologii Archie jednoho dne uvidí.

Archie Innes se kvůli syndromu SOX2 narodil bez očí. Je také sluchově postižený a má problémy s přijímáním potravy. Jeho maminka Fiona Gould ale věří, že jeho stav se bude už jen zlepšovat.

Lékaři nyní miminku vsadili do očních jamek gelové implantáty – snímek najdete ve fotogalerii. Na implantáty by se v budoucnu měly nasadit tzv. bionické oči. V podstatě jde o dvě miniaturní kamery, které pomocí elektrických impulsů budou do mozku přenášet informace z okolí. Archie by tak měl umět vnímat okolní svět. Silný lidský příběh přinesl mimo jiné list Daily Mail.

Nákladná operace bude stát 58 000 liber, což je více než 1,5 milionu korun. Fiona Gould věří, že peníze dokáže vybrat pomocí veřejné sbírky, na kontě má již 6 tisíc liber. V to, že operace bude možná a úspěšná věří také táta Steve a Archieho sestřička Alba, která se narodila zdravá.

Související články

Další články