Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Arabský test vnímání pohoršil rodiče. Neučte české děti tuhle řeč, křičí

Test vnímání rozhodil rodiče školáků.
Zdroj: Facebook
Obrovskou diskuzi na sociální síti Facebook vyvolal papír, který je jen testem vnímání pro dyslektiky. Na pracovním listu jsou skutečně zobrazena jednotlivá arabská písmena, ale ta mají sloužit především k rozvoji zraku dětí. Někteří rodiče to ale nemohou přenést přes srdce.

Obyčejný list papíru přivedl některé rodiče až k nepříčetnosti. Na svém Facebooku ho zveřejnil Jan P. už před nějakou dobou a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. K uveřejněnému snímku napsal. „Třetí třída, Červený Kostelec, toto prý tam dostávají děti na doučování na hledání stejných znaků. To je arabština… dost silný kafe.“

„Chce se mi zvracet,“ píše další z diskutérek. „Hnus, jak to sem ženou pod tlakem!!!“ rozčiluje se další. Papír má ale skutečně sloužit jen jako cvičení. Absurdní kontroverze jednoho listu nutí naštvané rodiče vyslovovat věty typu: „Za čas budou holkám rozdávat šátky!“

„Jedná se o pracovní list z DYS centra Praha pro dyslektické děti na zrakové vnímání,“ vysvětlil iDnes.cz ředitel Základní školy v Červeném Kostelci Jiří Oleják.

„Zmiňovaný pracovní list je vytržen z kontextu celé publikace Zrakové vnímání, Optická diferenciace II. Publikace je zaměřena na rozvoj zrakové diferenciace, uvědomování si rozdílů mezi jednotlivými symboly, slouží i k rozvoji koncentrace pozornosti. Za seznámení s jazykem, kulturou, jejichž písma jako grafického symbolu využívá, se považovat nedá,“ prohlásila autorka, pedagožka Jiřina Bednářová, která musí být mírně řečeno vykolejená, jelikož kritiku tohoto typu jistě nečekala.

Související články

Další články