Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Aprílové počasí v květnu: Přijdou přeháňky, bouřky a dokonce i ranní mrazíky

Aprílové počasí v květnu: Přijdou přeháňky, bouřky a dokonce i ranní mrazíky
Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
počasí
Aprílové počasí se vrátilo a sychravé dny nás v první polovině května rozhodně neopustí. Lidé by měli počítat spíše s deštěm, bouřkami a ojediněle i ranními mrazy. Sluníčko a vyšší teploty se vrátí spíše až ve druhé polovině května, a to hlavně na konci měsíce. Jak to vypadá s počasím na celý květen?

Letošní květnové počasí bude připomínat apríl – v porovnání se slunečným dubnem bude jeho počasí daleko více proměnlivé. V první polovině května mohou lidé očekávat namísto teplých slunečných dnů spíše přízemní mrazíky, dešťové přeháňky a bouřky. Z počátku měsíce očekáváme na vrcholcích hor i srážky smíšené, tj. deště se sněhem. Letní teploty přijdou později.

Chladný a sychravý začátek května

Do 10. května se očekává proměnlivá oblačnost, z počátku období na většině území občas déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor sněhové, ojediněle bouřky. Postupně budou přeháňky jen místy. Ranní teploty 7 až 0 °C a pozor na četné přízemní mrazíky. Denní teploty od 12 až do 18 °C, postupně až 20 °C.

Druhá polovina května

Od 11. do 20. května bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť a ojediněle bouřky. Postupně částečné ubývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty 9 až 3 °C. Denní teploty od 14 až do 20 °C, postupně až kolem 22 °C.

Od 21. do konce května to bude podobné, očekávány jsou však ještě vyšší teploty. Zpočátku období bude převážně polojasno, postupně bude přibývat oblačnost, místy jsou očekávány občasné deště nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty 13 až 7 °C. Denní teploty se budou pohybovat od 20 až do 26 °C.

"Rekordy teplých květnů jsou z let 1811, 1868 a 1789, kdy byla průměrná teplota 19,6 °C, 18,9 °C a 18,7 °C. Nejvíce srážek spadlo v květnu 1996, tehdy napršelo 153,7 mm a v roce 2013 zase 113 mm," připomněla pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová rekordy z dřívějších let.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy