Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Aprílové počasí v červenci: Víkend je akorát na koupání, od pondělí bude chladněji

Aprílové počasí v červenci: Víkend je akorát na koupání, od pondělí bude chladněji
Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
předpověď počasí
První červencový víkend nebude připomínat léto, jaké známe. Ve čtvrtek přes území Česka přejde studená fronta, která tropické teploty srazí ke 25 stupňům. O víkendu to však opět bude na koupání a po víkendu přijde další studená fronta. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, na jaké počasí se můžeme o víkendu těšit.

Od tropických třicítek až čtyřicítek léto na chvíli upustí a vrátí se takzvané aprílové počasí. Teploty budou kolísat mezi 21 až 26 stupni Celsia, ale o víkendu zase můžete vyrazit k vodě. "Teplota vody se v přírodních nádržích pohybuje od 18 do 20 st., kvalita vody je díky dostatku srážek od května zatím většinou dobrá - bez sinic a řas," prozradila Honsová

Ve čtvrtek přes české území přejde studená fronta. O víkendu půjdou teploty opět nahoru - k letním hodnotám a bude to na koupání.

Na víkend můžete někam k vodě

V pátek bude polojasno až oblačno, zejména na východě místy přeháňky a bouřky. Noční teploty 17 až 13 °C, na západě 11 °C. Nejvyšší teploty 21 až 25 °C. Slabý až mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C. Slabý jihozápadní vítr.

V neděli bude skoro jasno až polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší teploty 24 až 28 °C. Slabý jihozápadní vítr.

Studená fronta v první polovině týdne

"Další přechod studené fronty přinese pondělí," upozornila meteoroložka. Teploty klesnou a místy se mohou vrátit i přeháňky.

V pondělí bude většinou polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti s deštěm a bouřkami. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C. Mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude polojasno, na východě místy s přeháňkami. Noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 29 °C. Mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno, místy s přeháňkami. Noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní vítr.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy