Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Apple představil nový Mac Pro: Milovníci jablíček za tento počítač dají neskutečnou pálku

Zdroj: letemsvetemapplem.eu
+ Další 3 fotografie
novinka
V pondělí byl světu představen Mac Pro, který se řídí podle hesla “modularita a flexibilita”. Podle Applu jde prý v mnoha ohledech jednoduše upgradovat a je pro uživatele jednoduchý. Má to být nejvýkonnější počítač v historii společnosti.

Středem Macu Pro je procesor Intel Xeon se 28 jádry, kterému může sekundovat až 1,5 TB RAM paměť. K chlazení slouží obrovský heatsink, který by měl zachovat správnou teplotu přístroje za všech okolností. Navíc je možné jej osadit jinými kartami PCI, na které má připravených 8 jednoduchých slotů a 4 duální.

Obsahuje i zcela nový modul pro grafiku s názvem MPX module. Grafiku Macu Pro zajistí grafika Radeon Pro Vega II se 14 teraflopsy a 32 GB HBM2 pamětí. Stroj bude naprosto perfektní pro pro tvůrce složité grafiky a videí, které uspokojí možnost použití až dvou karet.

V Macu bude i novinka ve formě hardwarového akcelerátoru pro zpracování až šesti miliard pixelů za sekundu, dále pak je samozřejmostí podpora ProRes či ProRes RAW. Zdá se, že Apple opět přišel s našlapanou mašinou, která ovšem stojí nemalý peníz. Cena začíná na 5 999 dolarech, což je v přepočtu necelých 140 tisíc korun.

Související články

Další články